içinde

Yüzdeki Leke ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce izlerine elveda demeye hazır ol! ?‍♀️

Hemen hemen birçok kişinin ergenlik döneminde karşılaştığı sivilce problemi daha sonrasında da hem psikolojik hem de fiziksel olarak kişileri rahatsız etmeye devam edebiliyor. Özelikle yüzde çıkan sivilceler geçmiş olsa bile bıraktığı çukur ve leke izleri ile insan hayatını olumsuz etkiliyor. Peki, yüzde kalan sivilce izlerinin tedavisi mümkün müdür?

Sivilce izleri nasıl tedavi edilir?

Öncelikle cildiye polikliniğine gittiğinizde sivilce izleri için birçok farklı yöntemden bahsedecektir. Bunlardan en yaygın olanları ise günümüzde de bir hayli popüler olan iğneli lazer, kimyasal peeling, radyofrekans ve IPL lazerdir.

Sivilce izleri doğal yöntemlerle geçer mi?

Yüzde kalan sivilce izlerini doğal yöntemlerle de geçirmek mümkün olabiliyor. Size tavsiye edeceğimiz birkaç maske yöntemi ile belli bir süre içinde sivilce izlerinizden kurtulabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı:

Öncelikle bir cezve içerisinde bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını ve iki damla lavanta yağını karıştırın ve ısıtın. Hazırladığınız bu karışımı ılık olunca sivilce izlerinizin üzerine sürün ve tam yirmi dakika sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın.

Karbonat:

Cildinizi ıslatın ve karbonatı serpiştirerek yüzünüzde bekletin. Beş dakika sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu işlemi daha birkaç gün uygulayabilirsiniz.

Salatalık:

Cildin dostu olan salatalıkları dilimleyin ve yarım saat kadar cildinizde bekletin.

Limon ve bal:

İki yemek kaşığı balı ve bir yemek kaşığı limon suyunu bir kapta karıştıralım ve 3-4 dakika kadar kaynatın. Karışımın ısısı 40 derece olduktan sonra bu karışımı sivilce izlerinizin olduğu bölgelere sürün ve 15 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Miley Cyrus ‘Midnight Sky’ İle Büyük Bir Geri Dönüş Yaptı!

Murat Boz ve Farah Zeynep Abdullah Aşk İddialarını Yanıtladı!