Trend Gönderi

Yusuf Çim Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

58 views
18 Nisan 2019 - 15:07
Yusuf Çim, 26 Eylül 1991 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Kendisinden büyük iki kardeşi olan Yusuf Çim aslen Giresunlu’dur.


İlköğretim, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlayan Yusuf Çim, üniversite eğitimini ise radyo ve televizyon bölümünde tamamlamıştır. Lise eğitimi aldığı sırada İstanbul Büyükşehir Belediyespor‘un Paf takımında stoper olarak iki yıl kadar futbol oynamıştır.
Kariyerine ilk olarak modellik yaparak başlayan Yusuf Çim, Media Markt, Eti, Avea gibi markaların reklamlarında yer almıştır. Ayrıca ünlü şarkıcı Demet Akalın‘ın ‘Aşk‘ klibinde rol alan Yusuf Çim daha sonra yine Demet Akalın‘ın ‘Sabıka‘ klibinde oynamıştır.
Müzik sektörüne de atılan Yusuf Çim, 2013 yılında ‘Olsun Bi Kere’ isimli ilk stüdyo albümünü resmi olarak çıkarmıştır.
Daha sonra Akademi 35 Buçuk‘ta oyunculuk eğitimi almaya başlayan Yusuf Çim, 2014 yılında Ezra dizisinde rol almıştır. Ancak Yusuf Çim asıl çıkışını 2015 yılında başrolünü Demet Özdemir ile paylaştığı Çilek Kokusu dizisiyle yapmıştır.
Daha sonra Hanım Köylü, Seven Ne Yapmaz ve İçimdeki Fırtına gibi yapımlarda rol alan Yusuf Çim popülerliğini daha da arttırmıştır.
Yusuf Çim, 2019 yılında ise Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle ve Hababam Sınıfı Yeniden filmlerinde rol almıştır.
Terazi burcu olan ünlü oyuncunun boyu ise 1.88 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.