Trend Gönderi

Yengeç Burcu Genel Özellikleri – Yengeç Burcu Kadını – Yengeç Burcu Erkeği

39 views
11 Şubat 2019 - 18:35
Elementi: Su
Özelliği: Kardinal
Gezegeni: Ay
Yönettiği Ev: Dördüncü
Rengi: Gümüş
Taşı: İnci
Çiçeği: Nilüfer
Yengeç burçları hassas, iletişimi kuvvetli ve anlayışlı özellikleri ile zodyağın dördüncü burcudur. Yönetici gezegeni Ay’dır ve bu da onların duygularının güçlü ve yoğun olduğunu gösterir. Yengeç burçları anlayışlı, yumuşak ve narin bir kişiliğe sahiptir. Mizah yönleri de oldukça gelişmiştir, insanlarla iletişim kurup onlarla keyifli sohbetler etmeyi çok severler. Çevresi tarafından iyi kalpli ve yardımsever olarak görülen Yengeç burçları bazen aşırı hassas oldukları için çabuk kırılabilirler bu da onları dışarıdan alıngan birisi olarak görülmelerine neden olabilir. Sevdiklerine çok düşkündürler. Anaç duyguları kuvvetlidir bu da onları sevdiklerine aşırı düşkün bireyler haline getirebilir. Sevdiklerini çoğu zaman aşırı ilgiden ve korumacılıktan dolayı yorabilirler.  Ancak yengeç burçlarının unutmaması gereken bir şey var ki; onlar ne kadar hassas ve duyarlı olursa olsun karşısındaki kişi de ona aynı duygularla yaklaşmıyor olabilir, bu onlarda çoğu zaman hayal kırıklığı yaratabilir. Yengeç burçları ayrıntıcıdır. Onlar kimsenin fark edemediği detayları fark edebilirler. Merhametli, sempatik ve hayal gücü kuvvetli olan yengeç burçları herkes tarafından sevilir fakat onu kullanmaya çalışan insanlar da olur. Bunu fark ettiklerinde ise çok kinci davranabilirler. Her ne kadar merhametli olursa olsun, duygularının kullanılmasına asla müsade etmezler.

YENGEÇ BURCU KADINI

Yengeç burcu kadınları duygusal, sıcak, samimi ve dürüst bir profil çizerek dikkatleri üzerine çeker. Oldukça hassas olan Yengeç kadınları romantizme büyük önem verir. Daha çok evcimen olan Yengeç burcu kadınları evine ve ailesine çok düşkündür. Onlar için aile her şey demektir. Sezgileri de duyguları kadar kuvvetli olan yengeç kadınları adeta insan sarrafıdır. Sevdiklerine karşı aşırı korumacı, cömerttirler. İkili ilişkilerde partnerini aşırı ilgi ve sahiplenmeden dolayı sıkabilir ancak sadık, anlayışlı ve samimi bir partner istiyorsanız doğru kişiyi seçmişsiniz demektir! Eleştirilmeyi pek sevmeyen yengeç burcu kadını eksik taraflarını görmeyi reddeder.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ

Yengeç burcu erkeği kibar, ağırbaşlı, yumuşak başlı ve alçakgönüllü yapısıyla dikkatleri üzerine çeker. Dürüstlüğe çok önem veren yengeç burcu erkekleri karşısındaki insanın sahte olduğunu anladığı anda ondan soğur. Saygıya çok önem verirler. Yengeç erkekleri ailesine ve dostlarına çok düşkündür onlar için her türlü fedakarlığı yaparlar. Analiz yetenekleri oldukça gelişmiştir. Duygusal ve hassas oldukları için içki içmeye meyilli olabilirler. İkili ilişkilerinde partnerine oldukça sadık olduğundan dolayı uzun süreli ilişkiler yaşamaya taraftır. Bazen duygularına çok kapıldıkları için fazlasıyla inatçı olabilirler. Ayrıca  onlar sevdiklerinin dertlerini dinlemede ve onlara çözüm yolu bulmada oldukça başarılıdırlar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.