Trend Gönderi

Yasemin Özilhan (Ergene) Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

12 views
17 Şubat 2019 - 13:09
Yasemin Ergene şu anki soy ismiyle Özilhan, 22 Ocak 1985 yılında Almanya, Hamburg’da dünyaya geldi. Bir abisi ve ikiz erkek kardeşi olan Yasemin Ergene’nin ailesi o daha 3 yaşındayken Tekirdağ’ın Mürefte semtine taşındılar.


İlköğretim ve lise eğitimini Mürefte’de tamamlayan Yasemin Erene, 13 yaşındayken Gaye Sökmen Ajans Elite Model Look yarışmasına katıldı ve urada son 10 yarışmacı arasına kaldı. Sonrasında ise 2003 yılında Miss Turkey güzellik yarışmasına katıldı ve burada son 10 yarışmacı arasında kalmayı başardı.

Lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’daki Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı. Oyuncu olmak isteyen Yasemin Ergene, 2002 yılında Koçum Benim dizisiyle ilk kez televizyona çıktı. Ardından ise Ah Be İstanbul, Vizontele Tuuba ve Çocuğun Var Derdin Var yapımlarda rol aldı.

Kariyerine bir süre ara verdi ve bu arada Can Gürzap’dan diksiyon eğitimi almıştır. Ekranlarda asıl çıkışını 2005 yılında Keremcem ile birlikte rol aldığı Aşk Oyunu isimli diziyle yapmıştır. Burada Ekin karakteri ile büyük bir popülerite kazanmaya başladı.

Ayrıca Migros ve Ecobella gibi firmaların reklamlarında oynayan Yasemin Ergene daha sonra 2006 yılında yayınlanan Doktorlar dizisiyle ekranlara dönmüştür. Burada Ela Altındağ karakteri ile ekranlarda bir süre daha kalmıştır. Doktorlar dizisinden sonra ise oyunculuğu bıraktığını açıklayan Yasemin Ergene, üniversite eğitimi aldığını açıklamıştır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünü bitiren Yasemin Ergene 2011 yılında ünlü iş adamı İzzet Özilhan ile dünya evine girmiştir. 2011 yılında Emine, 2013 yılında ise Ela isminde iki kızı vardır. Şu sıralar moda sektörüyle ilgilenen Yasemin Özilhan, İpekyol markası için kendi koleksiyonunu tasarladı. Kova burcu olan güzel yıldızın boyu ise 1.74 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.