Trend Gönderi

Vücut Tipiniz Ne? Vücut Tipinize Göre Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalı?

98 views
07 Ağustos 2019 - 21:50
Herkesin fizik yapısı farklıdır ve kadınlar için bu konu bir hayli önem taşımaktadır. Bazen bazı kıyafetler içerisinde olduğunuzdan daha kilolu, geniş ya da dar gibi görünmenizdeki neden ise vücut şeklinize uygun kıyafet tercihi yapmamanızdan kaynaklanmaktadır. Peki, vücut tipinizi nasıl bulabilirsiniz ?

Elma Vücut Tipi:
Fotoğrafta da gördüğünüz gibi vücut şekliniz eğer elma vücut tipini andırıyorsa büyük ihtimalle karın ve bel bölgeleriniz oldukça dolgundur. Boyun yapınız da dolgun olabilir aynı zamanda göğüsleriniz de büyük olabilir ve buna nazaran kalçanız ise kıvrımsızdır.

Kıyafet tercihi nasıl olmalıdır?

Eğer vücut tipiniz elma ise kıyafet tercihiniz mutlaka karın bölgenizin gizleyecek kıyafetlerden yana olmalıdır. Büyük desenli üst kıyafetler veya dik çizgili bluzlar tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda ceket giydiğinizde ise düğmelerini bağlamayın, açık bırakın.

Armut Vücut Tipi:

Özellikle Türk kadınların çoğunda bu vücut tipi görülmektedir. Armut vücut tipine sahip iseniz göğüsleriniz küçük, omuzlarınız dar, kalçalarınız ise çok belirgindir.

Kıyafet tercihi nasıl olmalıdır?

Armut vücut tipine sahip olan kadınlar kıyafet tercihinde üst kısmını daha çok ön plana çıkarmalıdır. Örneğin: üst kısmınızda büyük aksesuar tercih edebilirsiniz. Ayrıca kalçalarınız için bol kesim pantolonlar, çan ya da kloş etekler tercih edebilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipi:

Daha çok 90-60-90 tabiri ile bilinen kum saati vücut tipi özellikle günümüzde çok moda diyebiliriz. Bu tip vücut tipine sahip olan kadınların omuzları geniş, göğüsleri büyük, beli ince ve kalça-basen kısmı ise dolgun ve kıvrımlıdır.

Kıyafet tercihi nasıl olmalıdır?

Kum saati vücut tipine sahip olan kadınların tercihi ise bel kısmını ön plana çıkaran kıyafetler olmalı. Vücut hatlarını gizleyen kıyafetler seçmemelidir. Özellikle kalem etekler onlar için oldukça uygun olacaktır.

Dikdörtgen Vücut Tipi:

Daha çok modellerin sahip olduğu dikdörtgen vücut tipinde ise omuz ve kalçalar birbirine paraleldir, aynı şekilde bel de kalça ve omuzlara göre oldukça yakın bir ölçüdedir.

Kıyafet tercihi nasıl olmalıdır?

Bu tip vücuda sahip olan kadınlar ceketlerin tek düğmesini iliklemeli ve kemer takarak bel yapılarını ortaya çıkarmalıdır. Yüksek bellerden ise kaçınmaları gerekmektedir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.