Trend Gönderi

Tolga Sarıtaş Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

9 views
12 Şubat 2019 - 15:02
Ünlü oyuncu Tolga Sarıtaş, 30 Mayıs 1991 yılında İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Halil Akkanat lisesinde tamamlamıştır.


Lise eğitiminden sonra ise Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Zentindalı gibi yerlerde tiyatro gösterilerinde yer almıştır. Oyunculuk kadar müzik dalında da yetenekli olan Tolga Sarıtaş aynı zamanda gruplarda gitarist ve baterist olarak yer almıştır.
Tolga Sarıtaş, Özlem Tekin’in Kimse Bilmez isimli klibinde yer almıştır ve Arka Sokaklar, Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizilerinde roller alarak televizyonda karşımıza çıkmıştır.
Muhteşem Yüzyıl dizisinin kadrosuna katılan Tolga Sarıtaş buradaki Cihangir rolüyle ise kendisini fark ettirmiştir. Daha sonra Benim Adım Gültepe ve Büyük Sürgün Kafkasya dizilerinde rol almıştır.
Ancak asıl çıkışını ise 2015 yılında Kanal D de yayınlanan Güneşin Kızları dizisinde yapmıştır. Burada büyük bir hayran kitlesi edinen Tolga Sarıtaş daha sonra Büşra Küçük’ün yazdığı Kötü Çocuk romanının film versiyonunda Meriç karakterini canlandırmıştır.
Şu an ise Star TV de yayınlanan Söz dizisinde başrolü oynamaktadır. İkizler burcu olan Tolga Sarıtaş’ın boyu ise 1.81 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.