Trend Gönderi

The Weeknd Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

125 views
24 Mart 2019 - 22:50
Abel Makkonen Tesfaye, 16 Şubat 1990 yılında Toronto’da dünyaya gelmiştir. Tek çocuk olan The Weeknd’in annesi ve babası Etyopya göçmenidir. Daha küçük yaşlarda iken babası evi terk etti.


The Weeknd’e annesi ve büyükannesi bakmıştır. 11 yaşındayken marihuana içmeye başladı ve uyuşturucu için hırsızlık yaptığını söylüyor. Bir süre sonra ise evi terk etti. The Weeknd sahne adı ise bir hafta sonu evi terk edip bir daha asla geri dönmemesini anlatıyor.
The Weeknd, 2010 yılında Jeremy Rose ile tanıştı ve R&B müzik projesine başladı. Aynı yıl “What You Need”, “Loft Music” ve “The Morning” şarkılarını yayınladı. 2011 yılında ilk mixtape’ini yayınladı aynı yıl ikinci ve üçüncü mixtapelerini de yayınladı.
2012 yılında Republic Records plak şirketiyle anlaştı. Ve Trilogy isiml tüm şarkılarının toplandığı albümü resmi olarak yaynladı. Albüm Billboard da dahil olmak üzere birçok müzik listesinde üst sıralarda yer aldı.
2013 yılında Kiss Land isimli ilk stüdyo albümünü yayınladı ve albüm Billboard 200 listesinde iki numaradan giriş yaptı. 2015 yılında Beauty Behind the Madness albümünü yayınladı.
Albümün çıkış şarkısı olarak “The Hills” teklisini belirledi ve şarkı Billboard Hot 100 listesinde zirvede yer aldı. 2016 yılında Starboy isimli albümünü yayınladı ve albümünde yer alan “I Feel It Coming”, “False Alarm” ve “Party Monster” şarkıları herkes tarafından çok beğenildi.
2018 yılında ise My Dear Melancholy isimli yeni albümünü çıkaran The Weeknd yine birçok müzik listesinde üst sıralarda yer almayı başardı.
The Weeknd’in Beyonce, Lana Del Rey, Ariana Grande ve Kendrick Lamar gibi ünlü isimlerle düetleri bulanmaktadır.
The Weeknd müzikal anlamda Michael Jackson  Eminem, David Bowie, 50 Cent ve Prince’den etkilendiğini söylüyor.
The Weeknd uzun bir süredir ünlü model Bella Hadid’le sevgilidir. Kova burcu olan ünlü şarkıcının boyu ise 1.73 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.