Trend Gönderi

Sütyen Nasıl Seçilir?

22 views
24 Mart 2019 - 14:37
Kadınlar için doğru iç çamaşırı seçmek doğru kıyafetleri bulmak kadar önemli ve zordur. Özellikle kadınlar için doğru sütyeni seçmek olduça mühim bir konudur. Kadınların yanlış sütyen seçmesi hem rahatsız hissetmelerine neden olarak gündelik işlerini etkiler hem de göğüs sağlığına büyük ölçüde etkisi vardır.  Yapılan bir araştırmaya göre kadınların %80’inden fazlası vücuduna göre yanlış sütyeni seçiyor. Doğru sütyeni seçmediğiniz takdirde ise giysileriniz üzerinizde kötü durur. Doğru sütyeni seçtiğiniz takdirde ise kıyafetleriniz üzerinizde hem daha güzel duracak hem de daha sağlıklı olacaksınız. Sütyen alırken yapılan en büyük yanlışlardan birisi sütyenleri denemeden almaktr. Doğru sütyeni nasıl seçeceğiniz konusunda henüz bir fikriniz yoksa aşağıda doğru sütyeni nasıl seçeceğiniz konusunda sizler için önemli ipuçları hazırladık.


Yanlış sütyen seçiminde olan şeylerden birisi sütyen bantlarının iyice sıkı olmasıdır. Sıkı olmayan bantlar göğüslerinizin sarkmasını engeller düşüncesi yanlıştır. Bu yüzden sütyen seçiminizi yaparken sütyen bantlarınızın çok sıkı olmamasına özen gösterin. Öncelikle sütyen satın almadan önce mutlaka ölçülerinizi doğru alın. Göğüs kafesinin çevresini e göğüs kısmının çevresinin ölçülerini alın. Çünkü göğüslerinizin sütyen kalıplarına oturması çok önemlidir. Her kıyafette olduğu gibi vücut ölçülerinize uygun sütyen seçmenin önemi bu yüzden büyüktür.

Sizi sıkan ve dar gelen sütyenleri kullanmaktan kaçının. Nasıl ki vücudunuza küçük ya da büyük gelen kıyafetleri almıyorsunuz, sütyen seçiminde de aynı şeyi yapmalısınız. Sizi sıkan sütyenler sizi daha sıkı ve zayıf göstermez bu yüzden kafanızda böyle bir fikir oluşmasın.
Sütyen seçimi yaparken sütyeni denemeyi aklınızdan çıkarmayın. Denediğinizde ise sütyenizin şeklinin kıyafetlerinizin altından belli olmamasına dikkat edin çünkü bu oldukça zarif olmayan bir görüntü oluşturuyor. Bunun için dikişsiz sütyen de tercih etmeyi düşünebilirsiniz.
Sütyeninizi iki günden fazla üst üste kullanmamaya çalışın. Çoğu kadın aynı sütyeni günlerce kullanabiliyor. Ancak uzmanlar aynı iç çamaşırının her gün giyilmesini sakıncalı buluyor. Bunun nedeni ise sütyenizin kısa sürede daha çok yıpranması olacaktır. Bunun için aynı sütyeni iki gün art arda kullanmayın. Bu şekilde sütyeninizin elastikleri de yıpranmayacaktır. Bu yüzden her gün farklı sütyen kullanmaya özen gösterin.

Eğer vücudunuza uygun olan doğru sütyeni seçerseniz olduğunuz kilodan daha zayıf görünebilirsiniz.
Hamilikte sütyen seçimi oldukça büyük önem taşır. Çünkü hamilelikten sonra göğüsleriniz ve göğüs uçlarınız şişecektir ve ölçü değişikliği nedeniyle farklı bir sütyene ihtiyacınız olacaktır.
Ayrıca hamileliğiniz süresince balenli sütyen kullanmamaya çalışın. Pamuklu sütyenler tercih etmeniz sizin için daha ideal olacaktır. Ayrıca sporcu sütyenleri de sizin için oldukça rahat olacaktır. Doğumu gerçekleştirdikten sonra ise fermuarlı sütyenler tercih etmek sizin için daha rahat olacaktır.
Sütyen bedeninizi ölçün:
Doğru sütyeni satın almak için göğüsünüzü ölçerek doğru beden sütyeni alabilirsiniz. Unutmayın doğru sütyeni sadece göğüs bedeninizi ölçtürerek bulabilirsiniz.

70 cm altı70
71 – 75 cm75
76 – 80 cm80
81 – 85 cm85
86 – 90 cm90
91 – 95 cm95
96 – 100 cm100
101 – 105 cm105
106 – 110 cm110

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.