Trend Gönderi

Şükrü Özyıldız Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

40 views
02 Mart 2019 - 13:17
Şükrü Özyıldız, 18 Şubat 1998 yılında İzmir’de doğmuştur. Şükrü Özyıldız’ın çocukluğu İzmir şehrinde geçmiştir. Annesi Rum kökenli babası ise Karadenizlidir.


Şükrü Özyıldız daha 9 yaşındayken annesini kaybetmiştir. Burcu adında kız kardeşi olan Şükrü Özyıldız’ın babasının mobilya dükkanı vardır ancak babasının işleri iyi gitmeyince o da yurt dışına gitmek zorunda kalmıştır.

Kız kardeşi ile bir başına kalan Şükrü Özyıldız ilköğretim ve lise eğitimini İzmir’de tamamlamıştır.  İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Gemi Mühendisliği bölümünü kazanan Şükrü Özyıldız daha sonra bölümünü bırakmıştır ve daha sonra İzmir Ege Üniversitesi İşletme bölümüne girmiştir.

Küçüklüğünden beri Muay Thai ve Jiu-Jitsu sporlarıyla ilgileniyordu ve bu ilgisini Erasmus için gittiği Portekiz’deki kafes dövüşlerine de katılarak sürdürdü. Yurt dışında katıldığı bir workshop ile oyunculuk mesleğine olan ilgisi arttı.

Türkiye’ye döndüğünde Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk üzerine eğitim aldı. Birçok reklamda, tiyatro oyununda ve dizilerde rol almıştır.

Şükrü Özyıldız, ilk deneyimini ise 2013 yılında ‘Benim Hala Umudum Var’ dizisinde yapmıştır. Burada Gizem Karaca ve Berk Oktay ile birlikte rol aldı.

Daha sonra Neva isimli sinema filminde rol alan Şükrü Özyıldız, asıl çıkışını 2014 yılında Kanal D de  ekranlara gelen başrolünü Kerem Bürsin ve Yasemin Allen ile paylaştığı Şeref Meselesi isimli dizide yapmıştır.

Daha sonra Ayça Ayşin Turan ile 2015 yılında Sevimli Tehlikeli filminde başrolü oynayarak hayran kitlesini daha da genişletmiştir. 2015 yılında Star TV de yayınlanan Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Bensu Soral, Dilan Çiçek Deniz, Melisa Şenolsun ve Büşra Develi gibi isimlerle birlikte başrolü oynadı.

2016 yılında Hande Doğandemir ile birlikte Her şey Aşktan isimli sinema filminde başrolü oynadı. Ardından Aslı Enver ile birlikte Kış Güneşi yapımında rol almıştır.

2018 yılında ise Arif V 216 sinema filminde rol alan Şükrü Özyıldız şu an ise Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola ve Enis Arıkan gibi isimlerle birlikte Alice müzikalinde rol almaktadır. Balık burcu olan yakışıklı oyuncunun boyu ise 1.90 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.