içinde

Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kimdir?

Kabinedeki İki Kadın Bakandan Biri Olarak Dikkat Çeken Zehra Zümrüt Selçuk Hakkında Bilgiler!

59. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı, TBMM 22. ve 23. Dönem AKP Aydın milletvekilli Atilla Koç’un kızı olan Zehra Zümrüt Selçuk’un kim olduğundan bahsedecek olursak;

1979 Ordu doğumlu olan Selçuk, Başkent Ankara’da lise öğrenimini tamamlamıştır. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nin ardından Bilkent Üniversitesi’nde tam burslu Ekonomi lisans öğrenimi görmüştür. Amerika’da Michigan Üniversitesi’nde ekonomi doktorasına başlayıp, Teksas Üniversitesi’nde işletme doktorasına devam ederken, yine aynı üniversitede muhasebe ve enformasyon yönetimi yüksek lisansı da yapmıştır.

2003-2007 yılları arasında Teksas Üniversitesi’nde araştırma asistanı, 2007’den itibaren İslam İşbirliği Teşkilatı SESRIC’te kıdemli araştırmacı olarak görev yaptı.  Hala SESRIC İstatistik ve Enformasyon Direktörüdür.

Bu kurumdaki çalışmaları sırasında toplumsal cinsiyet, demografi, iş gücü, çok boyutlu yoksulluk ölçümleri, eğitim ve inovasyon, bilgi performans sistemleri, bankacılık ve finans, kalkınma yardımları gibi alanlarda da faaliyet yürüttü. Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik birçok projenin ve kapasite geliştirme programının koordinatörlüğünü yaptı.

Çok sayıda Türkçe ve İngilizce yayını bulunmaktadır. Yerli ve yabancı üniversitelerden dereceler, burslar, sertifikalar almıştır.

KADEM Ankara Temsilciliği ve Denetleme Kurulu Üyeliği, Kadın Birliği Platformu Üyeliği, Satrançla Büyüyorum Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bilkent Üniversitesi Mezunları Derneği Üyeliği bulunuyor ve yabancı dil olarak’ta ingilizce biliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cihangir Ceyhan Kimdir?

Medacassol Krem Mucizesi!