Trend Gönderi

Simge Sağın Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

93 views
27 Mart 2019 - 21:45
Simge Sağın, 8 Ağustos 1981 yılında İstanbul’un Şişli ilçesinde dünyaya geldi. Çok küçük yaşlarda müzikle uğraşmaya başlayan Simge Sağın’ın babası da müzisyendir.


12 yaşında gitar çalmaya başladı ve Simge zamanla kendi bestelerini yapmaya başlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarınde Ses eğitimi alan Simge daha sonra müzik kariyerine yoğunlaştı.
İlk sahne deneyimini Zeynep Dizdar’ın orkestrasında yaşayan Simge daha sonra Gülşen ve Serdar Ortaç gibi isimlerin de vokalistliğini yapmıştır. Simge, 2007 yılında ‘Annem’ dizisi için Kıraç’la düet yapmıştır.
2011 yılında ‘Yeni Çıktı’ isimli albümünü Erdem Kınay yapımcılığında çıkardı ve tüm müzikseverler tarafından takdir edildi. Daha sonra 2014 yılında ‘Bip Bip’ isimli mini albümünü Doğan Music Company etiketiyle yayınladı ve şarkı Youtube’da milyonlarca kez dinlendi.
Ancak Simge asıl çıkışını ‘Miş Miş’ isimli şarkısıyla yapmıştır ve şarkı birçok müzik listesinde zirvede yer aldı. Simge daha sonra ‘Yankı’, ‘Kamera’ ve ‘Öpücem’ gibi şarkılarıyla müzik gündemini sarstı!
Uzun süredir Ozan Bayraşa ile birlikte olan Simge’nin burcu Aslan, boyu ise 1.58 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.