Trend Gönderi

Sıla Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

72 views
03 Mart 2019 - 21:06
Şarkıcı Sıla Gençoğlu, 17 Haziran 1980 yılında Denizli’de dünyaya geldi. İlköğretim eğitimini Denizli’de almıştır. Orta okul ve lise eğitimini ise İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesinde anneannesinin yanında almıştır.


Sıla, lise eğitiminin ikinci ve üçüncü sınıfında şan dersleri almıştır. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazanan Sıla bu bölümde bir yıl okumuştur.
Ardından ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümü’ne geçmiştir. Lise eğitiminden beri müzikle haşır neşir olan Sıla daha sonra Afyon Caz Festivalinde oluşan caz orkestrasında solist olarak çıkmaya başlamıştır.
Sonraki yıllarda Nükhet Ruacan’dan ses eğitimleri almaya başlamıştır. O sıralarda Efe Bahadır’la tanışan Sıla, 2000 yılında ise ünlü şarkıcı Kenan Doğulu ile tanıştı ve ikili birlikte çalışmaya başlamıştır.
Sıla, tam yedi yıl boyunca Kenan Doğulu’nun vokalistliğini yapmıştır. Bu süre içerisinde de Büyük Kulüp, Galatasaraylılar Lokali gibi yerlerde Efe Bahadır’la yabancı şarkılar söyleyerek kendi yeteneğini gösterdi.
Kendi şarkı ve bestelerini yapan Sıla, Ferhat Göçer, Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu gibi şarkıcılara parçalar vermiştir. Ayrıca Sıla dizisinin de şarkı ve müziğini yapan Sıla ardından Yaban Gülü dizisinin müziğini yapmıştır.
Sıla, ilk albümünü 2007 yılında Sony Music etiketiyle yayınlamıştır. Sırasıyla İmza, Konuşamadığımız Şeyler Var, Joker, Vaveyla, Yeni Ay, Mürekkep, Heybeden Şarkılar isimli albümlerini yayınlamıştır.
Ayrıca Sıla, 2015 yılında GQ Türkiye tarafından Yılın Kadını seçilerek onurlandırılmıştır. İkizler burcu olan ünlü şarkıcının boyu ise 1.71 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.