Trend Gönderi

Shawn Mendes Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

422 views
22 Mart 2019 - 0:29
Shawn Peter Raul Mendes, 8 Ağustos 1998 yılında Toronto’da dünyaya gelmiştir. Kanadalı olan ünlü şarkıcının babası iş adamı annesi ise emlakçıdır. Aaliyah adında bir kız kardeşi vardır.


Lise eğitimi sırasında okulundaki sanat kulübüne katıldı ve burada oyunculuk eğitii aldı. Shawn Mendes, 14 yaşındayken internetten gitar çalma videolarını izleyerek gitar çalmayı öğrendi.

Daha sonra Youtube hesabına cover videolarını yüklemeye başladı. Justin Bieber’ın ‘As Long As You Love Me’ şarkısını söylediği Vine ise kısa bir süre içerisinde popüler oldu ve Shawn Mendes, Vine fenomenlerinden birisi olmayı başardı.
Shawn Mendes’in internetteki popülerliği gittikçe büyüdü ve 2013 yılında Island Records plak şirketiyle anlaştı. ‘Life of the Party’ adını verdiği ilk teklisini 2014’te yayınladı ve şarkı Billboard listelerine girdi. Handwritten isimli ilk albümünü ise 2015 yılında yayınladı.
Albümünde yer alan ‘Stitches’ isimli teklisi kısa süre içerisinde popüer oldu ve Billboard Hot 100 listesinin TOP 10 listesinde yer aldı. Taylor Swift’in 1989 tur konserlerinin açılışını yaptı.
Ayrıca bir zamanlar Fifth Harmony grubunda yer alan Camila Cabello ile birlikte ‘I Know What You Did Last Summer’ şarkısını yaptı. Shawn Mendes aynı zamanda 2016 yılında The CW kanalında yayınlanan The 100 dizisinde yer aldı. Aynı yıl ‘Treat You Better’ isimli teklisini yayayınlarak büyük bir başarı elde etti.
Illuminate adını verdiği ikinci stüdyo albümünü Eylül ayında yayınladı ve albüm Billboard 200’e birinci sıradan girdi. Albümünde yer alan ‘Mercy’ ve ‘There’s Nothing Holdin’ Me Back’ şarkılarını ise sonraki teklileri olarak belirledi.
2018 yılında üçüncü stüdyo albümünden ‘In My Blood’ şarkısını yayınlayan Shawn Mendes daha sonra ‘Lost In Japan’ teklisini çıkardı. Kendi adını verdiği üçüncü stüdyo albümünü ise 25 Mayıs 2018’te resmi olarak yayınladı.
Shawn Mendes müzikal anlamda John Mayer, Ed Sheeran ve Justin Timberlake gibi isimlerden etkilendiğini söylüyor.
Aslan burcu olan ünlü şarkıcının boyu ise 1.87 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.