Trend Gönderi

Serenay Sarıkaya Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

109 views
17 Şubat 2019 - 11:55
Güzel oyuncu Serenay Sarıkaya, 1 Temmuz 1991 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Annesinin adı Ümran, babasının adı ise Mustafa’dır. Ailesi ile birlikte Antalya’da bir süreliğine yaşamıştır ardından anne ve babası ayrılmıştır ve Serenay annesi ile birlikte İstanbul’a taşınmış ve onunla yaşamaya başlamıştır.


Antalya’da yaşadığı sıralarda annesine oyuncu olmak istediğini söylemiş ve annesi böylece İstanbul’a taşınma kararını almıştır. Lise eğitimini Saime Salih Konca Lisesine almıştır. Üniversite eğitimini ise yurt dışında almak istemiş fakat üniversite eğitimi yoktur. Çocukluk yıllarında model olmak istiyordu.

Sporla da ilgilenen Serenay, voleybol ve basketbol oynadı. Çek Cumhuriyetinin düzenlediği Avrupa Gençler Güzellik Yarışmasına katılmış ve 15 yaşındayken orada jüri özel ödülü almıştır.
Bu ödülü kazandıktan sonra Şahin Alpaslan tarafından yönetilen Şaşkın isimli sinema filminde oynadı. Daha sonra Turkcell reklamında ardından da Murat Şekerci’nin Plajda isimli filminde rol aldı.

Sonrasında Peri Masalı isimli dizide Talya karakterini oynadı. 2008 yılında Kaan Urgancıoğlu ile birlikte Limon Ağacı dizisinde oynadı. Aynı yıl Tayfun Güneyer tarafından yazılan Adanalı dizisinde Adanalı’nın kızı Sofia karakterini oynadı. Daha sonra 2010 yılında yapılan Miss Turkey yarışmasına katılmış ve orada ikinci güzel seçilmiştir.

2010 yılında FOX TV de yayınlanan Lale Devri dizisinde Yeşim karakterini oynamıştır. Dizide şarkı da söyleyen Serenay Sarıkaya sesiyle de ön plana çıkmayı başarmıştır. Albüm teklifleri de aldığını söyleyen Serenay Sarıkaya, asıl işinin oyunculuk olduğundan dolayı şarkıcılığa sıcak bakmadığını söyledi.

2013 yılında Behzat Ç. Ankara Yanıyor isimli sinema filminde Melisa karakterini oynamıştır. Yine aynı yıl Star TV de yayınlanan ve The OC dizisinin uyarlaması olan Medcezir dizisinde Mira karakterini oynamıştır.

Çağatay Ulusoy ile başrolü paylaşan Serenay Sarıkaya daha sonra rol arkadaşı Hazar Ergüçlü ile birlikte ünlü şampuan markalarından olan Elidor’un reklamında oynamıştır.

Ayrıca Serenay, Medcezir dizisindeki üstün oyunculuk performansından dolayı 2015 Altın Kelebek Yılın Kadın Oyuncusu seçilmiştir. Yine aynı yıl jean markası olan Mavi’nin reklam yüzü olarak hayran kitlesini gittikçe arttırdı. Ünlü model Francisco Lawhowski ile birlikte Mavi reklamlarında oynadı.

2015 yılında ise şu anki sevgilisi ünlü oyuncu Kerem Bürsin ile birlikte Mavi’nin reklamında oynadı.  Ayrıca Head N Shoulders şampuan markasının da yüzü olan Serenay 2017 yılında Ozan Güven ve Mehmet Günsür ile birlikte Fi kitap serisinin dizi adaptasyonunda Duru karakterini canlandırmıştır.
2018 yılında ise Alice müzikalinde rol almıştır. Yengeç burcu olan güzel aktristin boyu ise 1.75 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.