Trend Gönderi

Serel Yereli Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

41 views
12 Şubat 2019 - 13:31
Tam adı Buse Serel Yereli olan genç yıldız, 19 Nisan 1995 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Annesinin adı Elif Yereli İngilizce  Öğretmenidir babası ise eski bir milli hentbolcu Serdar Yereli’dir.


Babasının işinden dolayı çeşitli Avrupa ülkelerine gitmiştir. 2011 yılında babasını kaybetmiştir. Çok küçük yaşlarda müzik ve tiyatroya ilgisi vardır.
Küçük yaşlardan beri şakı söyleyen Serel Yereli, daha sonra Bilim Çocuk Şenliği içerisinde Uzay Gemisi Projesi projesi yapmıştır ve bu çalışması TUBİTAK tarafından ödüllendirilmiştir.
Orta okul yıllarında Londra’da müzikal eğitimleri almıştır ve orada Grease, Mamma Mia gibi oyunlarda rol almıştır. Sanat dalında çalışmalarına devam etmek isteyen Serel Yereli daha sonra tiyatroya ağırlık vermiştir ve üniversitede Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünde kaydı bulunmaktadır.
Daha sonra müzik üstünde yoğunlaşma kararı almıştır ve 2012 yılında O Ses Türkiye yarışmasına katılmıştır fakat hiçbir jüri üyesi dönmemiştir. Daha sonra Craft Atölye’de oyunculuk eğitimleri almıştır.
İlk televizyona 2016 yılında yayınlanan Bodrum Masalı isimli dizisiyle çıkmıştır. Burada Alara karakterini canlandıran Serel Yereli daha sonra diziden çıkmıştır ve oyunculuğu bıraktığını söylemiştir.
Dizi sonrası müzik kariyerine yoğunlaşan Serel Yereli, Londra’ya giderek müzik anlaşmaları yapmıştır.
Birçok coverı bulunan Serel Yereli, LYAN ile birlikte One Thing isimli İngilizce şarkısını çıkarmıştır ve şarkı İngiltere’deki birçok radyo kanalında çalmıştır. Koç burcu olan güzel yıldızın boyu ise 1.75 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.