Trend Gönderi

Sarp Apak Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

49 views
16 Mart 2019 - 20:05
Sarp Apak, 11 Kasım 1981 yılında Diyarbakır şehrinde dünyaya gelmiştir. Sarp Apak 5 yaşına gelene kadar Diyarbakır’da yaşamıştır daha sonra ise ailesi ile birlikte Bursa’ya taşınmışlardır.


İlköğretim ve orta okul eğitimini Bursa’da aldı. Lise eğitimin ise Bursa Erkek Lisesinde almıştır. Üniversiteyi ise işletme bölümünde okumak isteyen Sarp Apak daha sonra ailesinin yönlendirmesi ise Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümüne girmiştir.
Oyunculuk bölümünü tamamlayan Sarp Apak ardından öğretmeni Barış Erdenk’in tavsiyesi üzerine İstanbul’a taşındı. Böylece Sarp Apak’ın oyunculuk kariyeri başlamış oldu.
İlk başlarda Sadri Alışık Tiyatrolarında oynanılan Ağır Roman isimli tiyatro oyununda sahne aldı ve performansı ile dikkatleri üzerine çekti. Sonrasında Yılmaz Erdoğan’ın BKM grubuna katıldı ve Organize İşler filminde rol alarak beyaz perdede yer aldı.
Plajda filminde de rol alan Sarp Apak ardında O… Çocukları ve Lodos gibi yapımlarda da yer aldı .Fakat Sarp Apak asıl çıkışını 2008 yıllında Gülse Birsel’in yazdığı ATV kanalında yayınlanan Avrupa Yakası dizisiyle yapmıştır.
2009 yılında Mahsun Kırmızıgül’ün Güneşi Gördüm filminde rol aldı. Sarp Apak, 2009 yılında ise Aşk Geliyorum Demez ve Yedi Kocalı Hürmüz filmlerinde rol alarak seyirci karşısına çıkmıştır.
2013 yılında yine Gülse Birsel’in yazdığı Yalan Dünya dizisinde rol alarak popüleritesini arttırdı. Karışık Kaset, Yaktın Beni ve Ölümlü Dünya yapımlarında da rol alan Sarp Apak başarısını gittikçe arttırdı.
Sarp Apak, 2018’den beri TV8 ekranlarında yayınlanan Gülse Birsel’in yazdığı Jet Sosyete dizisinde rol almaktadır.
Sarp Apak, 2018 yılında Bengisu Uzunöz ile dünya evine girmiştir. Akrep burcu olan ünlü oyuncunun boyu ise 1.76 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.