Trend Gönderi

Şahan Gökbakar Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

34 views
01 Temmuz 2019 - 19:45
Şahan Gökbakar, 22 Ekim 1980 senesinde İzmir şehrinde doğmuştur. Bir erkek kardeşi olan Şahan Gökbakar sekizinci yaş gününde babasını bir trafik kazasında kaybetmiştir.


Daha sonra okul eğitimi için Ankara’ya gitti. İlköğretim, ortaokul ve lise eğitimini ODTÜ Kolejinde bitirmiştir. 1998 senesinde ise Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümüne girmiştir ve bu bölümden mezun olmuştur.
Daha sonra İstanbul’a gelen Şahan, 2003 senesinde TV8 kanalı için ‘Zıbın‘ isimli bir program hazırlamıştır. Böylelikle hem küçüklerin hem de büyüklerin ilgisini kazanan Şahan, TRT1‘de yayınlanan 7.Gün isimli programda sunuculuk yapmıştır.
Sonrasında ‘Zoka‘ isimli bir kamera yarışma programını sunan Şahan, 2005 senesinde ‘Dikkat Şahan Çıkabilir’ isimli bir skeç programı sunmuştur ve böylelikle ekranların tanınan yüzü olmayı başarmıştır.
Aynı yıl kendi yazdığı ‘Gen‘ isimli bir filmde rol alan Şahan Gökbakar, 2007 senesinde yine kendi yazıp yönettiği Recep İvedik isimli komedi filmini çıkarmıştır.
Toplamda dört Recep İvedik filmi çıkaran Şahan böylelikle büyük bir çıkış yapmış ve sinema salonlarında büyük rekorlar kırmıştır. 2013 senesinde yine kendi yazıp yönettiği Celal İle Ceren sinema filminde Ezgi Mola ile başrolü paylaşmıştır.
2015 senesinde Osman Pazarlama, 2018 senesinde ise Kayhan isimli kendi yazdığı filmlerde başrolü oynamıştır.
Şahan Gökbakar, 2015 senesinde Selin Ortaçlı ile dünya evine girmiştir.
Terazi burcu olan Şahan Gökbakar’ın boyu ise 1.80 cm‘dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.