içinde

Sağlık Çalışanları Artık Yeter Diyor!

Ağır İş Yüküne Sağlık Çalışanları Nasıl İsyan Etti?

Mart ayından itibaren ülkemize de gelen Covid-19 salgını, 9 ay sonunda sağlık çalışanlarına da yeter artık dedirtti!

Sağlık çalışanları sorumluluk bilinciyle, profesyonelce ve büyük fedakarlıklarla Covid-19 mücadelesi veriyorlar. Peki karşılığını alabiliyorlar mı? Artık onlar da yeter dedi!

Oldukça ağır iş yüküne maruz bırakılan, izin ve istifa hakkı da elinden alınan sağlık çalışanlarımız, bu duruma nasıl isyan etti?

Sosyal medyada #HepBirlikteArtıkYeterDiyoruz etiketiyle seslerini duyurmaya çalışan sağlık çalışanları, artık oldukça yorgun görünüyorlar!

Sağlık çalışanlarının çalıştığı kurumlarda neredeyse 3 kişinin yapması gereken işi 1 kişinin yapması ile oluşan ağır iş yükü sağlık çalışanlarımızın sırtına yük olmaya devam ediyor!

Atama bekleyen sağlık mezunları da bu duruma tepki göstermeye devam ediyor!

9 aydır ailelerinin yüzünü görmeye hasret kalan sağlık çalışanları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan da destek bekliyor. Sözleşmelilerin de kadroya alınması ile ilgili beklenen açıklama Bakan Koca’dan gelecek mi?

Fazla kaldıkları mesai için ise ek ödeme yapılmayan sağlık çalışanları bu duruma da isyan ediyor. Bakan Koca sözleşmeli personellerin umutlu bekleyişine cevap verecek mi? Sağlık çalışanlarımız merakla bekliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medyada KPSS-B İsteği! Sınav Her Sene Olacak Mı?

Van’da 4.7 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi!