Trend Gönderi

Saç Nasıl Hızlı Uzar?

32 views
13 Şubat 2019 - 21:34
Saçlarını yeni kestirenler ya da saçları çok uzun zaman içerisinde uzayan kişilerin en büyük isteklerinden birisi saçlarının bir an önce uzamasıdır. Her kişinin saç uzama süresi birbirinden farklıdır. Saçlar her beş yılda bir dinlenme sürecine girer bu dinlenme sürecinde de saçlarınızın dökülme riski olabilir. Bu oldukça normaldir fakat bazı kişilerde bu süre daha uzun olabiliyor. Fakat bu süreçte dahi olsanız saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatmanın yolları mevcuttur.

1.SAÇLARINIZA DUŞTA MASAJ YAPIN

Duş aldığınızda ya da banyo yaptığınızda saçlarınıza masaj yapmayı sakın unutmayın. Kafa derinize yaptığınız masajla birlikte bir rahatlama olacaktır. Bu yüzden her duş aldığınızda saçlarınıza masaj yapmayı özen gösterin.

2.DÜZENLİ OLARAK SAÇLARINIZI KESTİRİN

Şöyle bir söylem vardır ‘Saçlar kestikçe uzar’ bu doğrudur. Çoğu kişi saçlarının sürekli olarak kısaldığından şikayet etse de düzenli aralıklarla saçınızı kestirmek saçınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Saç uçlarımız yıprandığı için saç köklerimiz tüm saçı beslemede zorlanacaktır bu yüzden 3 ayda bir saçlarınızı bir parmak kadar kestirebilirsiniz.

3.SAÇ KREMİ KULLANIN

Çoğu kişi saç kremini yanlış kullandığından dolayı saçlarını döktüğünü dile getirmektedir. Fakat saç kremi saçın dengesini korumak için çok önemlidir. Saçlarınızı tararken yıpranmaları azaltacaktır.

4.DUŞTA SOĞUK SU KULLANIN

Duş alırken sırf sıcak su kullanmamaya dikkat edin. Çünkü sıcak su vücudunuzu ve saçlarınızı yıpratabilir. Bu yüzden duş alırken soğuk su kullanmaya çalışın. Bunu yapmakta güçlük çekiyorsanız duş sonunda birkaç dakika soğuk su ile duş almaya özen gösterin.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.