Trend Gönderi

Rita Ora Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

46 views
26 Mart 2019 - 22:25
Rita Sahatçiu Ora, 26 Kasım 1990 yılında Kosovo’da dünyaya geldi. Anne ve babası Arnavut’tur. Annesi Vera bir psikiyatrist, babası Besnik Sahatçiuise pub sahibidir.


Rita Ora’nın Elena adında bir ablası ve Don adında bir erkek kardeşi vardır. ‘Sahatçiu’ soy adı Türkçe’den türemiştir. ancak ailesi telaffuzu daha kolay olsun diye Arnavutça’da aynı anlama gelen ‘Ora’ kelimesini soy adı olarak eklettirmiştir.
Rita Ora’nın ailesi daha sonra Londra’da taşındı ve Rita Ora Batı Londra’da büyüdü. Küçük yaşlarda şarkı söylemeye başladı ve Sylvia Young Theatre School’dan mezun oldu. Şarkı söylemeye babasının pub’ında başladı.
Bir süre sonra Roc Nation isimli plak şirketiyle anlaştı ve Jay Z’nin ‘Yong Forever’ klibinde oynadı. İlk albümünün çalışmalarına başlayan Rita Ora ‘R.I.P’ isimli ilk teklisini 2012 yılında yayınladı ve şarkı Birleşik Krallık’ta bir numaraya yerleşti.
Daha sonra ‘How We Do (Party)’ şarkısını yayınladı. Coldplay’nin Mylo Xyloto turunda konserler verdi. Aynı yıl ‘Shine Ya Light’ teklisini de yayınlayan Rita Ora, Ora isimli ilk albümünü 2012 Ağustos ayında çıkardı.
2014 yılında ‘I Will Never Let You Down’ isimli yeni şarkısını yayınlayarak Birleşik Krallık’ta bir numaraya yerleşti. 2015 yılında da ‘Poison’ isimli yeni şarkısını yayınlamıştır.
2016 yılında Atlantic Records ile plak anlaşması imzalayarak yeni bir başlangıç yapmıştır. 2017 yılında ‘Your Song’ isimli yeni teklisini yayınladı ve şarkı birçok ülkede bir numaraya yerleşti.
Daha sonra ‘Anywhere’ isimli şarkısı ve klibiyle adından sık sık bahsettirdi. En son ‘Let You Love Me’ şarkısını yayınlayan Rita Ora, aynı zamanda ‘Spivs’ ve ‘Fifty Shades of Grey’ gibi yapımlarda da rol alarak oyunculuk deneyimleri edinmiştir.
Güzel şarkıcı Rita Ora’nın burcu Yay boyu ise 1.66 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.