Trend Gönderi

Rami Malek Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

136 views
03 Mart 2019 - 0:02
Rami Malek, 12 Mayıs 1981 yılında Los Angeles’ta dünyaya gelmiştir. Anne ve babası Mısır göçmenidir. Aynı zamanda Yunan kökenli olduğun da belirten Rami Melek’in ailesi Los Angeles’a taşınmıştır.


Babası sigortacıdır annesi ise muhasebecidir. Akıcı bir şekilde Mısır Arapçası konuşabilmektedir. Rami Malek’in aynı zamanda Sami isminde İngilizce öğretmeni bir erkek ikiz kardeşi vardır. Aynı zamanda Yasmine isminde doktor olan bir ablası bulunmaktadır.
Çocukluk yıllarında Mısırlı olduğundan dolayı insanların küçük düşürücü sözlerine maruz kaldığı için özgüven eksikliği içinde büyüdüğünü söylüyor. Okul yıllarında müzikal tiyatro kulübüne katılmıştır ve burada Kirsten Dunst ile aynı kulüpte yer almıştır.
Ailesi avukat olmasını istiyordu ancak öğretmenleri dramadaki yeteneğini gördü ve kendisini sahnede buldu. 1999 yılında mezun olduktan sonra Evansville üniversitesinde tiyatro okudu.
Mezun olduktan sonra ise New York’a taşındı ve tek odalı evde arkadaşları ile kaldı. Yönetmen ve senarist arkadaşları ile birlikte şehrin dört bir yanında kendi oyunlarını oynamaya başladılar.
Mali Finn isimli bir kast direktörü tarafından Hollywood’a yönlendirildi ve hikayesi öyle başladı. Night at the Museum, Lary Crowne, Battleship ve Twilight’ın son filminde rol almıştır.
Ardından The Master, Ain’t Them Bodies Saints ve Short Term 12 gibi yapımlarda rol alan Rami Malek asıl çıkışını 2015 yılında yayınlanan Mr. Robot isimli diziyle yapmıştır.
Birçok yapımda rol almaya devam eden Rami Malek, 2018 yılında rol aldığı efsanevi şarkıcı Freddie Mercury’i oynadığı Bohemian Rhapsody filmiyle ise tüm dünyaya adını duyurmuştur.
Freddie Mercury’nin hayatının anlatıldığı filmde ünlü şarkıcıyı canlandıran Rami Malek, 2019 Oscar Ödüllerinde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü kazanmıştır. Boğa burcu olan ünlü oyuncunun boyu ise 1.75 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.