Trend Gönderi

Pelin Karahan Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

56 views
24 Mart 2019 - 20:03
Pelin Karahan, 6 Ekim 1984 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Tam adı Vildan Pelin Karahan’dır. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi daha sonra ailesi ile birlikte Ankara’ya yeniden döndü.


İlköğretimini Ankara Arı Koleji ortaokulunun bir kısmını Ankara’da bir kısmını ise İzmir’de tamamladı. Lise eğitimini Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği bölümünde tamamlamıştır.
Eğitiminden sonra Neşe Erberk’in ajansına kaydoldu ve reklam filmlerinde oynamaya başladı. Nestle Kit-Kat, Coca Cola Light, Ülker Royal Golf, Yedigün gibi markaların reklamlarında oynadı.
Daha sonra oyunculuğa yöneldi ve 2007 yılında Kanal D de yayınlanan başrollerini İbrahim Kendirci, Aslı Enver ve Dağhan Külegeç ile paylaştığı Kavak Yelleri dizisiyle büyük bir çıkış yaptı.
Daha sonra Mavi Kelebekler dizisinde rol alan Pelin Karahan 2012 yılında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Mihrimah Sultan karakteri ile popüleritesini arttırdı.
Daha sonra Yeter dizisinde rol alan Pelin Karahan, Yurdaer Okur ve Tuğçe Kurşunoğlu ile başrolü paylaştı. Pelin Karahan en son Yuvamdaki Düşman dizisinde konuk oyuncu olarak rol aldı.
Pelin Karahan, 2011 yılında Erdinç Bekiroğlu ile dünya evine girdi ancak 2013 yılında ayrıldı. 2014 yılında Bedri Güntay ile hayatını birleştiren Pelin Karahan’ın Ali Demir adında bir oğlu vardır.
Terazi burcu olan Pelin Karahan’ın boyu ise 1.60 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.