Trend Gönderi

Pelin Akil Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

125 views
05 Mart 2019 - 21:20
Pelin Akil, 17 Nisan 1986 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi Makedon göçmeni babası ise Boşnak’tır. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Müzikal bölümünde iki yıl boyunca eğitim alan Pelin Akıl ardından Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümüe geçiş yapmıştır.


Marika’nın Serveti, Abim Geldi, İstanbulname, Depo, Sersefil-Korkuyorum sevgilim ve Rent Müzikali gibi birçok önemli oyunlarda yer almıştır.
Ancak Pelin Akil’i ekranlarda ilk olarak FOX TV de yayınlanan Arka Sıradakiler dizisi ile gördük. Burada ekranların en tanıdık yüzlerinden birisi olmayı başardı.
Ardından ise TRT1 de yayınlanan Kurt Kanunu isimli dizide Ballı Naciye isimli karakteri canlandırmıştır. Daha sonra ise yine TRT1 kanalında yayınlanan Seksenler isimli dizide Seçil karakterini oynamıştır.
2012 yılında Show TV de yayınlanan Suskunlar dizisinde Nisan karakteri ile rol almıştır. 2014 yılında TRT1 kanalında yayınlanan Kızıl Elma dizisinde rol alan Pelin Akil burada popüler isimlerden birisi olmayı başarmıştır.
Ayrıca Osmanlı Tokadı, Su ve Ateş ve İnadına Yaşamak gibi yapımlarda da rol almıştır. Pelin Akil, daha sonra başrolünü Sarp Levendoğlu ile paylaştığı Show TV de yayınlanan Ne Münasebet isimli diziyle büyük bir çıkış yapmıştır.
Son olarak ise Çember dizisinde rol almıştır. Pelin Akil, 2016 yılında meslektaşı Anıl Altan ile dünya evine girmiştir. Koç burcu olan Pelin Akil’in boyu ise 1.72 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.