Trend Gönderi

Patates Diyeti ile 3 Günde 5 Kilo Verin!

9 views
05 Mart 2019 - 21:49
Sofraların vazgeçilmezi patates ile kilo vermenin mümkün olduğunu biliyor musunuz? Özellikle son zamanlarda popülerleşen Patates diyeti ile siz de fazla kilolarınızdan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Herkesin bayılarak yediği haşlanmış patates diyeti kolay kilo vermek isteyenler için kullanılan en pratik diyetlerden birisi! Patates diyetini yaparken tabii ki patates kızartması yemiyoruz.
Bu sadece haşlanmış patates ile gerçekleştirilen bir diyet. Çok kısa bir sürede kilo verdirdiği söylenilen patates diyeti şok diyetler arasında yer almaktadır. Tok tutması ile bilinen 100 gr haşlanmış patateste ortalama 93 kalori bulunmaktadır. Hem kalori hem de lif açısından zengin olan patates diyeti tok tuttuğu için günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Peki, neredeyse her gün yiyeyeceğiniz haşlanmış patates diyeti nasıl yapılır?


3 günden fazla yapılmaması önerilen patates diyetinin üç gün için hazırlanan örnek diyet listesi aşağıda yer almaktadır. Tekrar uyaralım: Patates diyetini doktorunuza danışmadan üç günden fazla uygulamayın!
1. GÜN
Kahvaltı: 1 tane haşlanmış patates ve dört yemek kaşığı yoğurt
Öğle Yemeği: 1 tane haşlanmış patates ve dört yemek kaşığı yoğurt
Akşam Yemeği: 8 yemek kaşığı yoğurt
2. GÜN
Kahvaltı:4 yemek kaşığı yoğurt
Öğle Yemeği: 3 yemek kaşığı yoğurt, 1 tane haşlanmış patates
Akşam Yemeği: 8 yemek kaşığı yoğurt, 1 tane haşlanmış patates
3. GÜN
Kahvaltı: 1 tane haşlanmış patates
Öğle Yemeği: 3 yemek kaşığı yoğurt ve 1 tane haşlanmış patates
Akşam Yemeği:4 yemek kaşığı yoğurt

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.