Trend Gönderi

Özge Özpirinçci Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

8 views
19 Nisan 2019 - 20:51
Özge Özpirinçci, 1 Nisan 1986 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlköğretim ve ortaokul eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Lise eğitimini ise AFS programı ile bir sene boyunca Amerika’da almıştır.


Üniversite eğitimini Sabancı Üniversitesi – Yönetim Bilimleri bölümünde bitirmiştir. Annesi İngilizce öğretmeni olan Özge Özpirinçci daha sonra oyunculuğa yönelmiştir. İlk olarak Kavak Yelleri ve Cesaretin Var Mı Aşka isimli yapımlarda rol almıştır.
Daha sonra Browni ve Algida reklamlarında oynamıştır. Özge Özpirinçci, 2008 yılında Melekler Korusun isimli dizide başrolü oynayarak büyük bir çıkış yaptı. Ardından ise Deli Saraylı, Vefa ve Al Yazmalım yapımlarında rol aldı.
Anadolu Kartalları ve Aramızda Kalsın yapımlarında da rol alan Özge Özpirinçci, 2014 yılında Sarp Apak ile birlikte Karışık Kaset filminde rol aldı. 2015 yılında Buğra Gülsoy ile birlikte Aşk Yeniden isimli dizide başrolü paylaşarak büyük bir şöhrete kavuştu.
Bu rolüyle 2015 Altın Kelebek Ödüllerinde ‘En İyi Komedi Kadın Oyuncu’ ödülünü almıştır. 2017 yılında yine Buğra Gülsoy ile birlikte Acı Tatlı Ekşi filminde rol alan Özge Özpiriççi, Fi dizisinde ‘Sıla‘ karakterini canlandırmıştır.
Özge Özpiriççi, 2017 yılından beri Caner Cindoruk ile Kadın dizisinde başrolü oynamaktadır. Özge Özpirinçci, bu rolü ile 2018 Altın Kelebek Ödüllerinde  ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazanmıştır.
Koç burcu olan güzel yıldızın boyu ise 1.60 cm‘dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.