Trend Gönderi

Ozan Güven Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

18 views
01 Temmuz 2019 - 19:08
Ozan Güven, 19 Mayıs 1975 senesinde Almanya’nın Nürnberg şehrinde düynaya geldi. Daha sonra İstanbul’a dönüş yapan Ozan Güven, üniversite eğitimini Mimar Sinan Devlet Konservatuarı Modern Dans bölümünde almaya başladı ancak eğitimini tamamlayamamıştır.


Daha sonra İzmir Belediye Konservatuarında oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Sonrasında Şahika Tekand Tiyatrosuyla çalışan Ozan Güven daha sonra dizi ve filmlerde rol almıştır.
Çiçeği Büyütmek, İkinci Bahar, Balalayka, Yıldız Tepe gibi yapımlarda rol alan Ozan Güven daha sonra ise Koçum Benim ve Bir İstanbul Masalı dizlerinde rol almıştır.
Ancak asıl çıkışını ise Cem Yılmaz‘ın G.O.R.A isimli filminde yapmıştır. Ardından Hırsız Polis, A.R.O.G, Canım Ailem gibi yapımlarda rol almıştır.
2009 senesinde ise yine Cem Yılmaz ile birlikte Yahşi Batı isimli sinema filminde başrolü paylaştı. 2012 senesinde Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol alan Ozan Güven, ardından Koyu Kırmızı dizisinde ve Pek Yakında filminde yer almıştır.
2017 senesinde Serenay Sarıkaya ve Mehmet Günsür ile birlikte isimli dizide başrolü paylaşan Ozan Güven aynı yıl Arif V 216 filminde rol almıştır.
2005 senesinde Türkan Derya ile evlenmiş fakat 2010 senesinde boşanmıştır.
Boğa burcu olan Ozan Güven’in boyu ise 1.75 cm‘dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.