Trend Gönderi

Öykü Karayel Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

43 views
21 Mart 2019 - 22:26
Öykü Karayel, 20 Ağustos 1990 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Öykü Karayel’in Ezgi adında bir ikiz kız kardeşi bulunmaktadır. İlköğretim ve orta okul eğitimini İstanbul’da tamamladı.


Lise eğitimini Çemberlitaş Kız Lisesinde tamamlamıştır. Lise eğitiminin son sınıfında Kenter Tiyatrosunda oyunculuk eğitimi almıştır. Öykü Karayel, 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü kazanmıştır.
Üniversite eğitimi sırasında beş ay boyunca değişim programından yararlanarak Londra’da tiyatro eğitimi almıştır. Ayrıca Öykü Karayel, Tiyatro Krek’de “Güzel Şeyler Bizim Tarafta” oyununda rol almıştır.
Öykü Karayel ekranlara ilk olarak 2011 yılında Kanal D de yayınlanan Kuzey Güney dizisiyle çıkmıştır. Ardından Kara Para Aşk, Muhteşem Yüzyıl: Kösem ve Bulantı gibi yapımlarda rol almıştır.
2016 yılında Toz filminde rol alan Öykü Karayel, asıl çıkışını 2017 yılında başrolünü Gökhan Alkan ile paylaştığı Show TV de yayınlanan Kalp Atışı dizisiyle yaptı.
2017 yılında İşe Yarar Bir Şey filminde rol alan Öykü Karayel, 2018 yılında Kanal D de yayınlanan Muhteşem İkili dizisinde Kerem Bürsin ve İbrahim Çelikkol ile başrolü paylaştı.
Öykü Karayel aynı yıl Put Şeylere isimli sinema filminde rol almıştır. Öykü Karayel, 2018 yılında ünlü şarkıcı Can Bonomo ile dünya evine girmiştir.
Aslan burcu olan güzel oyuncunun boyu ise 1.60 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.