Trend Gönderi

Oğuzhan Koç Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

133 views
24 Mart 2019 - 23:32
Oğuzhan Koç, 13 Mayıs 1985 yılında Erzincan’da dünyaya geldi. Oğuzhan Koç’un bir abisi vardır. 1992 yılında Erzincan’da meydana gelen depremden dolayı Oğuzhan Koç ailesi ile birlikte Bursa şehrine taşındı.


Burada Ali Cengiz Çelenk Korosunun sınavlarına girdi ve sınavı kazandı. 8 yaşına geldiğinde Bursa Devlet Konservatuarında eğitim almaya başladı. İlköğretim ve ortaokul eğitiminin ardından Gazi Anadolu Lisesine girdi.
Lise eğitimi aldığı sırada kurduğu müzik grubu ile birlikte üniversite şenliklerinde sahne almaya başladı. Müzik dışında tiyatro ile de ilgilenen Oğuzhan Koç daha sonra Eser Yenenler ile arkadaş olmuştur.
Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini kazandı ancak bir yıl okuduktan sonra İstanbul’a geldi ve Eser Yenenler’in yanında kalmaya başladı. Müzik grubu kurup birçok yerde şarkılar söyledi.
İstanbul Üniversitesi Antropoloji bölümünü kazandı. Oğuzhan Koç, 2007 yılında BKM Atölyesine girdi ve Çok Güzel Hareketler Bunlar programında hem skeç yazıp hem de oyuncu olarak yer almaya başladı.
Daha sonra yine Yılmaz Erdoğan’ın Neşeli Hayat filminde rol aldı. Ayrıca Çok Güzel Hareketler Bunlar’ın film adaptasyonunda yer aldı. Aynı zamanda müzikle de ilgilenmeye devam eden Oğuzhan Koç, Ferhat Güçer’e ‘Gül Ki’, Gülben Ergen’e ise ‘Giden Günlerim Oldu’ şarkılarını vermiştir.
2013 yılında yakın arkadaşları Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak ile birlikte 3 Adam programını sundu. Kendi müzik kariyerine de yoğunlaşan Oğuzhan Koç, 2013 yılında Ben Hala Rüyada albümünü çıkarmıştır.
Oğuzhan Koç, 2015 yılında Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak ile birlikte Bana Baba Dedi dizisinde rol aldı. Ayrıca 2017 ve 2018 yıllarında İbrahim Büyükak’ın yazdığı Yol Arkadaşım filminin serisinde başrolü paylaştı.
Oğuzhan Koç, 2015 yılından beri güzel oyuncu Yağmur Tanrısevsin ile sevgilidir.
Boğa burcu olan Oğuzhan Koç’un boyu ise 1.70 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.