Trend Gönderi

Nesrin Cavadzade Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

103 views
27 Mart 2019 - 18:07
Nesrin Cavadzade, 30 Temmuz 1982 yılında Bakü’de dünyaya gelmiştir. İstanbul’a annesi ile beraber daha 11 yaşındayken gelen güzel yıldız ilköğretim dördüncü sınıfı Cent Kolejinde bir kere daha okumuştur.


Daha sonra Türkçe’yi çok kısa bir süre içerisinde akıcı bi şekilde konuşmaya başladı. Ortaokul eğitimini Şişli Özel Bilgi Lisesinde tamamladı. Lise eğitimi sırasında okulun Tiyatro kulübüne girdi ve okulun düzenlediği ‘Türkmen Düğünü’ isimli tiyatro oyununda rol almayı başardı.
Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde tamamlamıştır. Üniversite eğitimi sırasında beş adet kısa filmde yer alan Nesrin Cavadzade daha sonra Şahika Tekand Studio’da Oyunculuk eğitimleri almıştır.
Nesrin Cavadzade, Türkçe dışında Rusça, Fransızca ve İngilizce dillerini bilmektedir. Nesrin Cavadzade ekranlarda ilk kez Yersiz Yurtsuz, Dilber’in Sekiz Günü ve Acı gibi yapımlarla yer almıştır.
Daha sonra Al Yazmalım, Yangın Var, Görüş Günü Kadınları, Son Mektup ve Kış Güneşi gibi yapımlarda yer almıştır. Ancak Nesrin Cavadzade asıl çıkışını 2017 yılında rol aldığı FOX TV de yayınlanan Bizim Hikaye isimli diziyle yapmıştır.
Nesrin Cavadzade daha sonra El desentierro isimli gerilim filminde rol almıştır.
Çok kısa bir süre içerisinde ekranların tanınan yüzü olmayı başaran Nesrin Cavadzade’nin burcu Aslan boyu ise 1.68 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.