Trend Gönderi

Neslihan Atagül Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

62 views
11 Mart 2019 - 20:09
Neslihan Atagül, 20 Ağustos 1992 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Çerkes annesi ise Beyaz Rus kökenlidir. Neslihan Atagül daha sekiz yaşındayken oyuncu olmak istediğini fark etti.


13 yaşında ise Neşe Erberk’in Erberk Ajansına annesi ile birlikte gidip kaydolmuştur. Bir ay sonra reklam filmlerinde rol almaya başlamıştır. Neslihan Atagül, Yeditepe Üniversitesinin Tiyatro bölümünde eğitim almaktadır.
Neslihan Atagül ilk olarak 2006 yılında Kanal D de yayınlanan Yaprak Dökümü dizisinde Deniz karakterini canlandırarak dikkatleri üzerine çekmiştir.
Ardından ise Vahide Gördüm ve Çetin Tekindor ile birlikte ‘İlk Aşk’ isimli filmde rol almış ve performansıyla ‘Umut Veren Genç Kadın’ ödülünü kazanmıştır.
2011 yılında ise Hayat Devam Ediyor dizisinde rol almıştır. Ardından Araf isimli sinema filminde rol alan Neslihan Atagül dikkatleri yeniden üzerine çekmiştir.
Neslihan Atagül asıl çıkışını ise başrolünü Kadir Doğulu ile paylaştığı Peyami Safa’nın eserinden uyarlanan Fatih Harbiye isimli dizide yapmıştır.
Ardından Neslihan Atagül, 2015 yılında Ekin Koç ile birlikte Senden Bana Kalan isimli filmde rol almıştır.
Yine aynı yıl Star TV de yayınlanan başrolünü Burak Özçivit ile paylaştığı Kara Sevda isimli dizide rol alan Neslihan Atagül buradaki performası ile herkes tarafından çok beğenilmiştir.
Neslihan Atagül, 2018 yılında İlker Kaleli ile başrolünü paylaştığı Dip isimli internet dizisinde rol almıştır.
Neslihan Atagül, 2016 yılında Kadir Doğulu ile dünya evine girmiştir. Aslan burcu olan güzel oyuncunun boyu ise 1.68 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.