Trend Gönderi

Murat Yıldırım Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

55 views
02 Nisan 2019 - 12:01
Ünlü oyuncu Murat Yıldırım, 13 Nisan 1979 yılında Konya’da dünyaya geldi. Babası ve annesi Mardinli’lidir. Lise eğitiminin ardından üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde bitirmiştir.


Aynı zamanda müzik ve tiyatroyla ilgilenen Murat Yıldırım, 3 yıl boyunca amatör tiyatro yapmıştır. Daha sonra televizyon sektörüne adım atan Murat Yıldırım Ayrılsak da Beraberiz, Ölümsüz Aşk ve Bütün Çocuklarım gibi yapımlarda rol almıştır.
2006 yılında Burçin Terzioğlu ile birlikte Fırtına dizisinde başrolü oynadı. Ancak Murat Yıldırım asıl çıkışını 2007 yılında başrolünü Tuba Büyüküstün ile paylaştığı Asi dizisiyle yapmıştır.
Daha sonra Güz Sancısı ve Ey Aşk Nerdesin yapımlarında rol aldı. Murat Yıldırım daha sonra 2010 yılında başrolünü Nurgül Yeşilçay ile paylaştığı Suç ve Ceza isimli dizide rol almıştır.
Ardından Suskunlar isimli dizide Aslı Enver ile başrolü oynayan Murat Yıldırım daha sonra Kırımlı ve Gecenin Kraliçesi yapımlarında rol aldı. 2015 yılında başrolünü Ezgi Mola ile paylaştığı Kocan Kadar Konuş filminde popüleritesini daha da arttırdı.
2016 yılında Fahriye Evcen ile birlikte Sonsuz Aşk, 2017 yılında Ayla filminde rol almıştır. Murat Yıldırım son olarak 2017 yılında Özge Gürel ile birlikte İlk Öpücük sinema filminde başrolü paylaştı.
Ayrıca Murat Yıldırım, 2017 yılından beri Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasını sunmaktadır.
Murat Yıldırım, 2008 yılında Burçin Terzioğlu ile dünyaevine girdi ancak 2014 yılında boşandılar. 2016 yılında Iman Elbani ile evlenmiştir.
Koç burcu olan ünlü oyuncunun boyu ise 1.82 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.