Trend Gönderi

Murat Cemcir Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

198 views
15 Mart 2019 - 14:58
Murat Cemcir, 30 Kasım 1976 yılında Tokat’ın Niksar ilçesinde dünyaya gelmiştir. Babası aslen Gürcü’dür ve kamyon şoförlüğü yapmaktadır.


Üniversite eğitimini Mustafa Kemal Üniversitesi Otomotiv Bölümünde tamamlayan Murat Cemcir’in bir kız kardeşi vardır. 2001 yılında İstanbul’a taşınan Murat Cemcir aynı zamanda at biniciliği ile ilgilenmektedir.

Hatta Wing Chun’da da dereceleri bulunmaktadır. Murat Cemcir, oyunculuğa ilk olarak Sırlar Dünyası, Takva, Polis ve Bir Bulut Olsam gibi yapımlarla başlamıştır.
Ancak asıl çıkışını 2010 yılında başrolünü Ahmet Kural ile paylaştığı Çalgı Çengi isimli sinema filmiyle yapmıştır.
Daha sonra Küstüm Çiçeği, Üsküdara Giderken ve Bahzat Ç yapımlarında rol aldı. 2012 yılında başrolünü yine Ahmet Kural ile paylaştığı İşler Güçler isimli dizide rol alarak yeniden büyük bir popüleriteye ulaştı.
2013 yılında Ahmet Kural ile birlikte Düğün Dernek isimli sinema filmiyle gişe rekorları kırdı! Ahmet Kural ile seyircinin favori ikilisi olmayı başaran Murat Cemcir daha sonra Kardeş Payı, Düğün Dernek 2: Sünnet, Çalgı Çengi: İkimiz yapımlarında rol aldı.
Murat Cemcir en son, 2018 yılında Ahmet Kural ile birlikte Ailecek Şaşkınız isimli sinema filminde rol almıştır. Yay burcu olan Murat Cemcir’in boyu ise 1.72 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.