Trend Gönderi

Murat Boz Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

70 views
18 Nisan 2019 - 16:14
Murat Boz, 7 Mart 1980 yılında Zonguldak’ta dünyaya geldi. Ayşe Nedret ve Cafer Boz çiftinin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Murat Boz, ilköğretim ve ortaokul eğitimini Zonguldak’ta tamamladı.


Daha sonra ailesi ile İstanbul’a yerleşti ve 1995 yılında İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini kazandı. Üniversite eğitimini ise Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümünde almaya başladı ancak daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümünde eğitimine devam etmiştir.
Üniversite eğitimi sırasında vokalistlik yaparak para kazanmaya başlyan Murat Boz, Emel Müftüoğlu‘na vokalistlik yapmıştır. Daha sonra Burcu Güneş, Grup Hepsi, Nil Karaibrahimgil, Nilüfer ve Tarkan gibi isimlere vokalistlik yapmıştır.
2005 yılında Grup Hepsi‘nin ‘Yalan‘ şarkısında ve klibinde yer almıştır. Murat Boz, 2006 yılında ise ‘Aşk’ı Bulamam Ben’ isimli şarkısı ile müzik sektörüne adım atmıştır. Ardından ‘Maximum‘ şarkısını yayınlayan Murat Boz böylelikle büyük bir çıkış yapmış oldu.
Daha sonra ‘Uçurum‘ isimli mini albümünü yayınlayan Murat Boz, ardından ‘Şans‘ isimli ilk albümünü yayınladı. Daha sonra ‘Aşklarım Büyük Benden‘ albümünü yayınlayan Murat Boz şarkıları ile büyük bir şöhrete kavuştu.
Murat Boz, 2011 yılından beri O Ses Türkiye yarışmasında jürilik yapmaktadır. Ayrıca oyunculuk deneyimi de bulunan Murat Boz, 2014 yılında Büşra Pekin ile Hadi İnşallah filminde başrolü paylaştı.
Daha sonra Kardeşim Benim, Dönerse Senindir, Kardeşim Benim 2 filmlerinde rol alan Murat Boz, 2019 yılında Öldür Beni Sevgilim filminde rol almıştır.
Balık burcu olan ünlü şarkıcının boyu ise 1.85 cm‘dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.