Trend Gönderi

Mine Tugay Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

117 views
22 Mart 2019 - 21:02
Mine Tugay, 28 Temmuz 1978 yılında Konya şehrinde dünyaya geldi. Lise eğitimini Yeni Levent Lisesinde tamamladı. Oyunculuğa Masal Gerçek Tiyatrosunda rol aldığı Büyük Kulaklı Küçük Ayı isimli bir oyun ile adım atmıştır.


Mine Tugay daha sonra ise Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimleri almıştır. Fakat daha sonra ‘disiplinsizlik’ nedeniyle kurumdan uzaklaştırılmıştır.
Mine Tugay, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümünü kazanmış ve mezun olmuştur. Daha sonra ise Semaver Kumpanya’da tiyatro oyunlarında sahne almaya başladı.
Birçok tiyatro oyununda rol alan Mine Tugay televizyona ise 2002 yılında rol aldığı Gülbeyaz dizisi ile çıkmıştır. Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisansını 2006 yılında tamamlamıştır.
Mine Tugay aynı zamanda Aliye, Aşk Her Yaşta, Benden Baba Olmaz, Yoldaki Kedi, Sınıf, Kapalı Çarşı ve Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi gibi yapımlarda rol almıştır.
Ancak Mine Tugay asıl çıkışını 2013 yılında rol aldığı Star TV de yayınlanan Medcezir isimli dizideki ‘Ender Serez’ rolüyle yapmıştır. Daha sonra Paramparça ve Çilek Kokusu dizilerinde rol almıştır.
Mine Tugay şu an Kanal D de yayınlanan başrollerini Fikret Kuşkan ve Ozan Dolunay ile paylaştığı Zalim İstanbul dizisinde rol almaktadır.
Her geçen gün daha da popüler olan Mine Tugay’ın burcu Aslan boyu ise 1.70 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.