içinde

Milli Gururumuz Buse Tosun Ülkemize Gümüş Madalya Kazandırdı!

Sırbistan’da düzenlenen Dünya Kupası Finalinden Gümüş Madalyayla Dönen Buse Tosun Twitter’da Gündem Oldu.

Sırbistan’da Bireysel Güreş Dünya Kupası kadınlar 72 kiloda gümüş madalya kazanarak ülkemizi gururlandıran Milli Güreşçimiz Buse Tosun, Twitter gündemine de bomba gibi düştü!

1995 İzmir doğumlu olan başarılı sporcu Tosun, kadında şiddetin arttığı bu günlerde art arda gelen kadın cinayetleri haberleri üzerine, bir kadın olarak elde ettiği bu başarıyla ve verdiği gurur dolu haberle bütün kadınların da takdirini topladı. Ülkece güzel haberlere ihtiyacımızın olduğu bu dönemde Buse Tosun’dan gelen bu gurur dolu haber herkesi çok mutlu etmekle birlikte gururlandırdı!

25 yaşında olan genç sporcu, 2016 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 69 kg mücadelesi verip bronz madalya kazanmayı başarmıştı. Genç yaşta elde ettiği başarılar ise yediden yetmişe takdir edildi.

Bizlere sporun sadece futboldan ibaret olmadığını kanıtlayan sporcularımız başarı üstüne başarı elde etmeye devam ediyor.

1.73 boyunda olan başarılı sporcumuz, 2017 Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvası’nda altın madalya kazanmış ve 2018 Tarragona Akdeniz Oyunları’nda da altın madalya kazanarak daha birçok başarıya imza atmıştır.

Genç ve başarılı sporcumuz Buse Tosunu’u yürekten tebrik ediyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekranların En Popüler Kadın Oyuncuları Belli Oldu!

Financial Times İki Türk İsmi ”Yılın Kişisi” Seçti.