Trend Gönderi

Merve Özbey Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

41 views
23 Mart 2019 - 9:06
Şarkıcı Merve Özbey, 18 Temmuz 1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Erzurumlu olan güzel yıldız İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarında ud ve piyano eğitimi alarak eğitimini tamamlamıştır.


Üniversite eğitimi aldığı sırada ise vokalistlik yaparak maddi anlamda destek sağlıyordu. Fakat Merve Özbey’in vokallik yapması aslında 13 yaşında başlar.
Mine Koşan’la vokallik yapan Merve Özbey yaşı ilerledikçe ünlü şarkıcı Ebru Gündeş ve Demet Akalın gibi isimlerin de vokalistliğini yapmıştır. Şarkıcı Bengü’ye de vokalistlik yapan Merve Özbey daha sonra Erdem Kınay’ın önerisiyle solo kariyerine başladı.
Erdem Kınay’la birlikte ‘Duman’ isimli şarkıyı çıkardı ve bu şarkı güzel yıldızın çıkış şarkısı oldu. Daha sonra yine Erdem Kınay’la birlikte ‘Helal Ettim’ şarkısını çıkardı ve şarkı ülke genelinde en çok dinlenilen şarkılardan birisi olmayı başardı.
Yaş Hikayesi isimli ilk solo albümünü ise 2015 yılında çıkaran Merve Özbey, albümünde yer alan ‘Yaş Hikayesi’ ve ‘Topsuz Tüfeksiz’ şarkılarıyla popüleritesini her geçen gün arttırmaya devam etti.
Merve Özbey’in burcu Yengeç boyu ise 1.63 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.