Trend Gönderi

Mert Yazıcıoğlu Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

121 views
24 Mart 2019 - 14:49
Mert Yazıcıoğlu, 10 Mayıs 1993 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Denizli’li olan Mert Yazıcıoğlu ilköğretim, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da bitirmiştir.


Üniversite eğitimini Aydın Üniversitesi İşletme Bölümünde almaya hala devam etmektedir. Daha sonra oyunculuğa ilgisi olmaya başlayan Mert Yazıcıoğlu, Üç Mota Atölyesinde oyunculuk dersleri almaya başlamıştır.
İlk olarak oyunculuk deneyimini 2011 yılında vizyona giren Dedemin İnsanları filminde yaşamıştır. Ardından Kayıp Şehir dizisinde rol alan Mert Yazıcıoğlu asıl çıkışını 2013 yılında rol aldığı Karagül dizisindeki Baran karakteri ile yapmıştır.
2016 yılında Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisinde rol almıştır. Mert Yazıcıoğlu daha sonra 2018 yılında başrolünü Miray Daner ile paylaştığı Bir Litre Gözyaşı dizisinde rol alarak popüleritesini arttırmıştır.
Ayrıca Mert Yazıcıoğlu, 2018 yılında Afra Saraçoğlu, Yiğit Kirazcı ve Orkun Işıtmak ile birlikte İyi Oyun isimli sinema filminde rol almıştır. Mert Yazıcıoğlu’nun burcu Boğa boyu ise 1.77 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.