Trend Gönderi

Manuş Baba Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

55 views
07 Nisan 2019 - 10:33
Manuş Baba olarak tanıdığımız Mustafa Özkan, 1 Aralık 1986 yılında Tarsus’ta dünyaya gelmiştir. Manuş adının hikayesi ise anneannesinin küçükken ona ‘güzel çocuk’ anlamına gelen Manuş adıyla seslenmesiymiş.


Bebekken ise dediği ilk kelime ‘Baba’ olduğu için de ‘Manuş Baba’ adını koymuştur. Babasının işlerinden dolayı 1996 yılında ailesi ile birlikte Antalya’ya taşındı.
İlköğretim ve ortaokul eğitimini Barbaros İlköğretim Okulunda tamamladı. Lise eğitimini ise Antalya Gazi Lisesinde bitirdi. Müziğe olan ilgisi ise lise yıllarında babasının aldığı gitarla başlamıştır.
Daha sonra gitar ve şan dersleri almaya başlayan Manuş Baba, üniversite eğitimini ise Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünde almaya başladı.
Aynı dönemde kendi bestelerini yapmaya başlayan Manuş Baba daha sonra Murat Kınay ile tanıştı ve beraber çalışmaya başladılar.
Antalya’dan İstanbul’a müzik kariyeri için gelen Manuş Baba “Birbirimize İyi Gelelim” isimli şarkısıyla tanınmaya başladı. “Dönersen Islık Çal” isimli ilk albümünü 2017 Mayıs ayında yayınlayan Manuş Baba milyonlarca hayran edinmeyi başardı!
Kısa bir süre içerisinde milyonlarca video izlenme sayısına ulaşan Manuş Baba’nın burcu Yay, boyu ise 1.82 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.