içinde ,

Kısıtlamalar Yolda Mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı!

14 Günlük Kısıtlama Gelecek Mi?

Bilim Kurulu’nda Covid-19 ile mücadele kapsamında 14 günlük tam kapanmanın söz edilmediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Çin aşısından da söz etti.

Birkaç gün önce Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan Erdoğan, Dağlık Karabağ’daki zafer dolayısıyla düzenlenen törene katılmıştı. Dönüş yolunda gazetecilerin sorularını da yanıtsız bırakmayan Erdoğan, coronavirüs ile mücadele süreci ve aşı ile ilgili mesajlar vermeyi de ihmal etmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamalarda bulundu, 14 günlük tam kapanma (sokağa çıkma yasağı) için Bilim Kurulu’nda öyle bir şey yok dedi. ”Bizim Bilim Kurulu’nun bize söylediği, şu anda hafta sonlarında, yani cuma akşamı 9’dan itibaren pazartesi sabahı 5’e kadar eve kapanalım. Dediği bu. Buna uyuyoruz.” sözlerini sarfetti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, ilave önlemler kapsamında sigara ve nargileye değinmeden geçmedi.  ”Yine söylüyorum; özellikle bu süreç içerisinde sigara, nargile içenlere, bunların hastalarına tavsiyem bunlardan kaçınmalarıdır. Çünkü sigara da nargile de akciğerin bir numaralı düşmanıdır. İçme şu meredi ya! Sigarayı, nargileyi içme! Kendi kendinin katili oluyorsun.” dedi.

Aşı süreci ve Çin aşısından da bahseden Erdoğan, Çin aşısını üreten firma için de kendini ispatlamış bir firma olduğunu belirtti. Aynı zamanda yerli ve milli aşımızın yolda olduğuna da dikkat çeken Erdoğan, ilk etapta Çin aşısı ile ilk adımı atacağımızı belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Büyük Aşk Bitti! Hadise’den Ayrılık Haberlerini Doğrulayan Paylaşım Geldi!

Masterchef’de Kimin Eleneceği Yine Mi İfşa Oldu!