Trend Gönderi

Kim Kardashian Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

93 views
07 Mart 2019 - 20:44
Kimberly Noel Kardashian West, 11 Ekim 1980 yılında Los Angeles’ta dünyaya geldi. Annesi Kris Jenner babası ise Rob Kardashian’dır. Kim Kardashian’ın Kourtney, Khloe ve Rob adında kardşeleri vardır.


Ayrıca annesinin Bruce Jenner’dan olan Kendall ve Kylie Jenner adında da üvey kız kardeşleri bulunmaktadır. Babaları Ermeni-Amerikan olan Kim Kardashian’ın annesi ise Alma, İngiliz, İrlanda ve İskoçya kökenlidir.
Kim Kardashian’ın anne ve babası 1991 yılında boşandı. Lise eğitimini Los Angeles’ta aldı. 20’li yaşlarına geldiği sırada ise sosyetik güzel ve aynı zamanda yakın arkadaşı olan Paris Hilton’ın stilistliğini yapmıştır.
Bir süre sonra Kourtney ve Khloe ile birlikte D-A-S-H adını verdiği bir butik açan Kim Kardashian, Keeping Up with the Kardashians isimli reality show’da yer almaya başlamıştır.
Bu show’da ailesi ile birlikte geçirdiği sıradan günleri çekildi ve böylece hem ülke hem de dünya çapında büyük bir şöhrete kavuştu. Bir süre seks kasetleri ile de gündeme gelen Kim Kardashian, belirli skandallara da imza atmıştır
Kim Kardashian, 2007 yılında Playboy dergisi için çıplak poz vererek de bir süre medya gündemini meşgul etti. 2008 yılında Disaster Movie filminde rol aldı ve Dancing With the Stars yarışmasında yarıştı.

2014 yılında iPhone ve Android için Kim Kardashian: Hollywood adında bir oyun uygulaması kurdu.
Kim Kardashian, daha 19 yaşındayken Damon Thomas isimli müzik yapımcısıyla evlendi ancak 2003 yılında boşandı. Ardından ise NBA oyuncusu Kris Humphries ile evlendi ve çift 72 gün sonra boşandı.
Kim Kardashian daha sonra ünlü rapçi Kanye West ile çıkmaya başladı ve ikili 2014 yılında evlendi. İkilinin North ve Chicago adında kızları ve Saint adında da bir erkek çocukları vardır.
Terazi burcu olan Kim Kardashian’ın boyu ise 1.59 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.