Trend Gönderi

Kehlani Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

52 views
16 Şubat 2019 - 21:46
Tam adı Kehlani Ashley Parrish’dir ve 24 Nisan 1995 yılında Oakland’da dünyaya geliştir. Ailesini “siyah, beyaz, yerli Amerikalı, Flipinli, Meksikalı ve İspanyol” olarak tanımlıyor. Babası  Afrikalı-Amerikan ve annesi ise İspanyol ve Yerli Amerikalıdır. Annesinin uyuşturucu problemleri olduğundan onu teyzesi evlat olarak edindi. Kehlani’nin babasının da aynı sorunu vardır ve o daha küçükken hayatını kaybetti.


Ergenlik yıllarında Oakland Sanat Okuluna gitti ve orada bale ve modern dans eğitimleri aldı. Dansa devam etmek istedi ancak dans pratiği sırasında dizini yaraladı ve bu olay onu şarkı söylemeye yönlendirdi. Lauryn Hill, Erykah Badu ve Jill Scott gibi şarkıcılardan ilham aldığını söylüyor. Kehlani’nin şarkıcılık kariyeri PopLyfe grubunda solist olduğunda başladı. Grup Bay Area ve diğer şehirlerde sahne aldı. America’s Got Talent yarışmasına katıldılar ve dördüncü olarak tamamladılar.

Daha sonra menajer ve sözleşme durumlarından dolayı grubundan ayrıldı ve kendisine dava açılmaması için hiçbir müzik anlaşmasında bulunmadı. Maddi olarak çok kötü durumdaydı, evsiz kaldı ve evden eve taşınıyordu. Lisenin son yılında Los Angeles’a taşındı ve bir süre marketlerden yemek çalmak zorunda kaldı. Aylar sonra SoundCloud hesabında “ANTISUMMERLUV” isimli bir şarkı yayınladı. 2014 yılında Cloud 19 isimli bir karışık kaset yayınladı. Daha sonra Nick Cannon tarafından New York’a Jahaan Sweet ile albüm yapması için gönderildi. 2014’ün sonlarına doğru “Till the Morning” isimli bir şarkı yayınladı.

2015’te ise G-Eazy’nin turunun açılışını yaptı. 2015’te yine ‘You Should Be Here’ isimli ikinci karışık kasetini yayınladı. Billboard’un R&B listelerine girdi.  Chance the Rapper, Zayn Malik gibi isimlerle şarkılar yaptı. 2016 yılında Grammy’de iki adaylığı oldu. Ayrıca Suicide Squad filmi için ‘Gangsta’ isimli bir şarkı yaptı. 2016’nın sonlarında SweetSexySavage isimli albümünün adını ilk kez açıkladı. 2017 Ocak ayında albümünü yayınladı. Ayrıca Eminem’in ‘Nowhere Fast’ isimli şarkısında düet yaptı.

Kehlani, 2018 yılında Demi Lovato’nun ‘Tell Me You Love Me’ adını verdiği dünya turunun açılışını yaptı sonrasında ise Halsey’nin Hopeless Fountain Kingdom Dünya Turunun açılışını yaptı. Ayrıca Cardi B’nin ‘Ring’ şarkısında yer aldı. Kehlani cinsel tercihi olarak queer olduğunu söylemiştir ve kadınlardan da etkilendiğini dile getirmiştir. Vegan olan güzel şarkıcının burcu Boğa, boyu ise 1.64 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.