Trend Gönderi

Katherine Langford Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

52 views
18 Nisan 2019 - 16:29
Katherine Langford, 29 Nisan 1996 yılında Avustralya’nın Perth şehrinde dünyaya gelmiştir. Annesi çocuk doktoru babası ise doktordur. Kendisinden küçük Josephine adında bir kız kardeşi vardır.


2005 yılında ses dersleri almaya başlayan Katherine Langford, klasik jazz ve çağdaş ses eğitimi almaya başlamıştır. Okulunun son yıllarındaise müzik ve drama eğitimi almıştır.
Sanatla olduğu kadar sporla da ilgili olan Katherine Langford, aynı zamanda milli bir yüzücüdür. Lise eğitimi sırasında müzikal tiyatro dışında siyaset ve sağlık alanlarına da ilgi duyan Katherine Langford, 16 yaşındayken Lady Gaga‘nın Born This Way konserine katıldı.
Konserden etkilenerek piyano çalmaya başlayan Katherine Langford kendi bestelerini yapmıştır. Okuldan sonra oyunculuk konusunda kararlı olan Katherine Langford, Perth’te oyunculuk dersleri almaya başlamıştır.
2015 yılında Story of Miss Oxgen isimli bir bağımsız filmde rol almıştır. Ardından 2016 yılında Cannes Film Festivalinde gösterime giren Daughter filminde rol almıştır.
Ancak Katherine Langford asıl büyük çıkışını Netflix yapımı olan 13 Reasons Why dizisindeki Hannah Baker karakterine hayat vermesiyle olmuştur!
Dünya çapında büyük bir şöhrete kavuşan Katherine Langford daha sorna ise The Misguided ve Love, Simon gibi yapımlarda rol alarak popüleritesini arttırmıştır.
Katherine Langford aynı zamanda ‘Yenilmezler: Son Oyun’ filminde rol alıyor.
Boğa burcu olan güzel oyuncunun boyu ise 1.66 cm‘dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.