Trend Gönderi

Kalben Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

73 views
27 Mart 2019 - 17:12
Kalben Sağdıç İncesaraç, 17 Ocak 1986 yılında İskenderun’da dünyaya geldi. Müzikle ilgilenmeye sekiz yaşında başlayan Kalben annesinin aldığı klavye ile müziğe başlamıştır.


Daha sonra 14 yaşına geldiğinde gitar aldı. Üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde burslu olarak bitirmiştir.
Mezun olduktan sonra yine aynı üniversitede Grafik Tasarım bölümünde Medya ve Kültürel Çalışmalar hakkında yüksek lisans yapmıştır.
Sonrasında İstanbul’a tanınan Kalben, Universal Pictures’da marka müdürü olarak çalıştı ve daha sonra  senaryo yazarlığı, editörlük, proje yöneticiliği, reklam yazarlığı, çevirmenlik gibi işlerde çalıştı.
Bu sırada müzikle de ilgilenmeye devam etti ve İstanbul, Ankara gibi şehirlerde konserler verdi. 2014 yılında Sofar Sounds Galata’da verdiği konserinde ‘Sadece’ şarkısı ile Youtube’da yer aldı ve bir anda popüleritesi arttı.
2016 yılında Kalben isimli ilk stüdyo albümünü Doğan Music Company etiketi ile çıkardı. ‘Haydi Söyle’ ve ‘Saçlar’ gibi şarkılarıyla kısa bir süre içerisinde büyük bir popülerlik kazandı.
2017 yılında Sonsuza Kadar isimli ikinci stüdyo albümünü çıkardı. ‘Yara’, ‘Al Beni’ ve ‘Ben Her Zaman Sana Aşıktım’ şarkıları ile herkesin beğenisini kazandı.
Kalben, 2016 yılında Berkant Ali İncesaraç ile dünyaevine girdi ancak ikili 2018 yılında boşandı.
Ünlü şarkıcı Kalben’in burcu Oğlak boyu ise 1.70 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.