Trend Gönderi

Jennifer Lawrence Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

64 views
18 Ağustos 2019 - 23:34
Jennifer Shrader Lawrence, 15 Ağustos 1990 senesinde Indian Hills’te dünyaya geldi. Babası Gary inşaat işçisi, annesi Karen ise bir yaz kampı yöneticisidir. Kendisinden büyük Ben ve Blaine adında iki abisi vardır.

Annesi de abileri gibi onu da sert mizaçlı birisi olarak yetiştirdi. Ortaokula gittiği dönemde toplum içinde kaygılı hissetiğinden ve hiperaktif olmasından dolayı zor zamanlar geçirdi.

Ve Jennifer, sahnelerde yer almaya başladığından sonra tüm bu kaygılarının yok olduğunu söylüyor. Ergenlik yıllarında hokey, softball, at binişi gibi sporlar yaptı.

Sonrasında bir kilisede tiyatro oyununda yer aldı ardından ise bu gösterilere devam etti ve okul müzikallerinde de yer aldı. Sonrasında bir Yetenek Ajansı tarafından keşfedildi ve onu Los Angeles’a seçmelere çağırdılar.

Jennifer, 14 yaşındayken okulu bıraktı ve oyunculuk yapmaya başladı. İlk olarak televizyon filmlerinde ve dizilerinde ufak rollerde yer aldı. 2008 senesinde Garden Party isimli bir drama filminde rol alarak oyunculuğunu kanıtladı. Çeşitli film festivallerinde ödüller aldı.

2010 senesinde Winter’s Bone filminde rol aldı ve Oscar ödüllerinde aday oldu. 2011 senesinde X-Men serilerinde rol almak için anlaşan Jennifer Lawrence asıl çıkışını ise 2012 senesinde başrolünü oynadığı The Hunger Games serisiyle yapmıştır.

Ardından 2012 senesinde Silver Linings Playbook filminde başrol oynadı ve performansıyla Oscar aldı! Sonrasında Serena, Joy, Passengers gibi filmlerde rol alan Jennifer Lawrence her geçen gün izleyiciyi ekrana kitlemeye devam ediyor.

Aslan burcu olan ünlü oyuncunun boyu ise 1.75 cm‘dir.

Jennifer Lawrence arrives at the Oscars on Sunday, March 2, 2014, at the Dolby Theatre in Los Angeles. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.