Trend Gönderi

Jason Momoa Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

61 views
03 Temmuz 2019 - 14:07
Joseph Jason Namakaeha Momoa, 1 Ağustos 1979 senesinde Hawaii’de dünyaya geldi. Babası bir ressam, annesi ise bir fotoğrafçıdır. Norwalk’ta annesi ile büyümüştür.


Lise eğitiminden sonra Jason Momoa deniz biyolojisi üzerine bir eğitim gördü sonrasında ise vahşi yaşam biyolojisi üzerine eğitim aldı. 1998 senesinde ise tasarımcı Eric Chandler ve Takeo Kobayashi tarafından keşfedildi.

Bir sene sonra ise Jason Momoa, Hawaii’s Model of the Year ödülünü kazandı. Aynı yıl Baywatch Hawaii dizisinde Jason Ioane karakterini canlandırmıştır.
Ardından North Shore, Stargate: Atlantis ve The Game gibi yapımlarda rol almıştır. Ancak asıl çıkışını ise 2011 senesinde oynadığı Game of Thrones dizisindeki Haka karakteriyle yapmıştır.

2014 senesinde ise Road to Paloma isimli filmi yönetti ve yardımcı yazarlık yaptı. Sonrasında Sugar Mountain filminde rol alan Jason Momoa, DC Comics‘in ‘Aquaman‘ kahramanını oynamak için seçilmiştir.
2017 senesinde Justice League: Adalet Birliği filminde rol aldı. 2018 senesinde ise Aquaman filminde başrolü oynadı. Jason Momoa önümüzdeki günlerde See, Aquaman 2 projeleriyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.
Ünlü oyuncu 2017 senesinde Lisa Bonet ile dünya evine girdi.

Aslan burcu olan Jason Momoa’nın boyu ise 1.93 cm‘dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.