Trend Gönderi

İstanbul'da Oyunculuk Eğitimi Alabileceğiniz 10 Kurum

1.854 views
25 Nisan 2019 - 20:26
Günümüzde hem hobi olarak hem de meslek olarak oyunculuk düşünen çok kişi bulunuyor. Eğer siz de oyunculuk dalında eğitim almak istiyorsanız aşağıdaki kurumlara başvurabilirsiniz.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi
Müjdat Gezen Sanat Merkezi, kısa adıyla MSM İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yer alan bir oyunculuk kurumudur. Tiyatro ve müzik dalında kurslar veren kurumda diksiyon, oyunculuk, vokal, kamera önü oyunculuğu ,yaratıcı yazarlık, dublaj, piyano, gitar ve actor studio gibi dallarda eğitimler alabilirsiniz. Ayrıca kursun Yetişkinler için düzenlediği bir akşam okulu da bulunmaktadır.
İletişim: 0216 449 59 52-53

Sadri Alışık Kültür Merkezi

Sadri Alışık Kültür Merkezi, 1997 yılında Çolpan İlhan tarafından Beyoğlu ilçesinde kurulmuştur. 2012 yılında Konservatuar bölümünü kuran kurum 2 sene süresince eğitim vermektedir. Ayrıca Sadri Alışık Kültür Merkezi her yıl Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri düzenlemektedir. Sadri Alışık Kültür Merkezinde oyuncu koçluğu, sinema ve sahne oyunculuğu, oyunculuk stüdyosu, dans tiyatrosu, müzikal atölyesi, yazarlık eğitimleri, dublaj & seslendirme, diksiyon, şan gibi eğitimler verilmektedir.
İletişim: (0212) 249 03 73

Akademi 35 Buçuk Sanat Evi

Akademi 35 Buçuk Sanat Evi, 2009 yılında Vahide Perçin, Altan Gördüm ve Tolga Örnek tarafından kurulmuştur. Akademi 35 Buçuk Sanat Evinde hem çocuklara, hem gençlere hem de yetişkinlere sanat eğitimleri verilmektedir. Eğitimler arasında sahne sanatları oyunculuğu, uygulama kamera oyunculuğu, diksiyon, spikerlik sunuculuk, dublaj & seslendirme eğitimleri verilmektedir.
İletişim: 0 212 275 77 53

Craft Oyunculuk Atölyesi

Craft Oyunculuk Atölyesi her yaştan bireylere sanat eğitimleri vererek onları üretmeye teşvik eden bir sanat atölyesidir. Türkiye’nin en köklü tiyatro ve oyunculuk kursları arasında yer alan Craft Oyunculuk Atölyesinde oyunculuk, metin analizi, film analizi, kamera önü oyunculuğu, dramaturji, diksiyon eğitimleri vermektedir.
İletişim: 0 (216) 345 05 18 / 19

Başkent İletişim

Başkent İletişim Bilimlerinde kıdemli eğitmenler kaliteli eğitimler vererek bireyleri sanata yönlendiriyorlar. Başkent İletişim Bilimleri kapsamında diksiyon & etkili konuşma, spikerlik, sunuculuk, oyunculuk, tiyatro, seslendirme ve dublaj gibi eğitimler verilmektedir.
İletişim: (0212) 232 18 60

Dialog

Dialog kurumu Can Gürzap ve Arsen Gürzap tarafından kurulmuştur. Tam 41 eğitmenin yer aldığı kurum 1990 yılından beri sanat kursları vermektedir. Bugüne kadar 2500 kişi mesleği eğitim ve 4000 kişiye kişisel gelişim kursları verilen kurumda etkili konuşma, drama, sunuculuk, spikerlik, seslendirme ve oyunculuk kursları verilmektedir.
İletişim: 0212 249 46 00

3Mota

3Mota kurumu 2007 senesinden beir hizmet veren bir atölyedir. İlk kez 2011 yılında Tennessee Williams’ın “Dikkat Çökme Tehlikesi Var!” isimli oyunuyla sahneye çıkmıştır. Sadece sinema dalında değil tiyatro alanında da çalışmalar yapan 3Mota’da temel oyunculuk, çocuklar için oyunculuk ve kamera önü oyunculuk eğitimleri bulunmaktadır.
İletişim: 0 (212) 231 19 31

İstanbul Drama Sanat Akademisi

İstanbul Drama Sanat Akademisi, NETBİL EĞİTİM DANIŞMANLIK bünyesinde kurulan bir eğitim kurumudur. İstanbul Drama Sanat Akademisi bünyesi içerisinde yaptığı drama çalışmaları, görsel sanatlar eğitimleri ile herkesi sanata yönlendirmektedir. İstanbul Drama Sanat Akademisinde; kısa film senaryo atölyesi, yaratıcı drama liderliği, reklam dizi sinema oyunculuğu, şan eğitimi, yaratıcı yazma, liderlik eğitimleri, yaratıcı resim atölyesi eğitimleri verilmektedir.
İletişim: (0212) 324 75 99
Mandalina

Mandalina eğitim kurumu oyunculuk eğitimi almak isteyen bireylere yardımcı olmak için kurulan bir kurumdur. Defne Yalnız ve Özdemir Çiftçioğlu tarafından verilen oyunculuk eğitimleri her yaşa yöneliktir.
İletişim: [email protected]

Sinematek

Sinematek, 2000 senesinde İstanbul ve Ankara şehirlerimizde eğitimler vermektedir. 6 ay süresince sinema dalı altında eğitimler veren Sinematek kurumunda film yapımı, senaryo yazma, post-prodüksiyon, film analizi, kamera önü oyunculuk eğitimleri vermektedir.
İletişim: 0216 450 44 68

İstanbul Film Akademi


İstanbul Film Akademi, Türkiye’de ilk ve tek senaryo merkezini kuran bir kurumdur. Türkiye’nin en çok izlenilen kanallarına senaryo gönderen İstanbul Film Akademi kurumunda aynı zamanda yönetmenlik, kamera önü oyunculuğu, senaryo eğitimleri de alabilirsiniz.
İletişim: 0216 450 44 68

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.