Trend Gönderi

İrem Sak Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

73 views
03 Mart 2019 - 19:47
Ünlü oyuncu İrem Sak, 9 Şubat 1986 yılında Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Çerkes kökenli olan İrem Sak, ilköğretim, ortaokul ve lise eğitimini Sivas’ta tamamlamıştır.


Daha sonra 2016 yılında İstanbul’a üniversite eğitimi için gelmiştir. Burada İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde eğitim aldı.
Oyunculuğa olan ilgisi lise yıllarından başlayan İrem Sak daha sonra Beşiktaş Kültür Merkezin’de oynaılan Sizinkiler isimli oyunda rol aldı.
2008 yılında reklamlarda oynamaya başlayan İrem Sak, Domino’s, Garanti Bankası, Allianz, Teknosa ve Money Club gibi reklamlarda oynamıştı. İrem Sak, ilk dizi tecrübesini ise Şen Yuva isimli diziyle yapmıştır.
Ardından 2011 yılında Beşer Beşer isimli programında Sinem karakterini oynayarak popüleritesini arttırmıştır. Ancak İrem Sak, asıl çıkışını Gülse Birsel’in yazdığı Yalan Dünya dizisindeki Tülay karakteriyle yapmıştır.
Ardından ise Dedemin Fişi filminde rol almıştır. 2016 yılında ise Murat Boz ve Yasemin Allen ile birlikte Dönerse Senindir isimli sinema filminde başrolü paylaşmıştır.
Daha sonra Martı, Ölümlü Dünya, Düğüm Salonu ve Cici Babam gibi yapımlarda rol almıştır. İrem Sak daha sonra Show TV de yayınlanan BKM’nin Güldür Güldür ekibine dahil olmuştur ve böylece ekranların tanınan yüzlerinden birisi haline gelmiştir.
Şu an ise FOX TV de yayınlanan Bir Aile Hikayesi isimli diziyle ekranlardadır. Kova burcu olan güzel oyuncunun boyu ise 1.70 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.