Trend Gönderi

İnce Telli Seyrek Saçlar Nasıl Gürleşir?

38 views
18 Şubat 2019 - 22:13
Kuşkusuz bir kadın için vücudundaki en önemli şey saçlarıdır! Çünkü saçlar bir kadının en güzel aksesuarıdır. Yüzümüzü ve vücudumuzun şeklini gösteren saçlar kadınlar için büyük önem taşır. Ancak bazılarımızın saçları ince telli ve seyrek olduğundan dolayı daha cansız bir görünüme sahip olabiliyor. Hacimsiz ve cansız görünen saçlarımızı peki nasıl gürleştirebiliriz? Yanlış saç ürünleri ya da kansızlık belirtilerinden dolayı saçlarımız dökülebilmektedir. Bundan dolayı saçlarınızı gürleştirebilmek için çok para harcamanıza gerek yok. Öncelikle seyrek ve ince saçlarınız varsa ilk olarak bir cildiyeye görünmelisiniz. Cildiyenizin sizden isteyeceği kan tahlili sonucunda demir ve kan ölçümleriniz yapılarak gereken tedaviyi size aktaracaklardır. Fakat evde kolayca denemek istediğiniz bitkisel çözümler arıyorsanız sizin için önerebileceğimiz birkaç şey var:


Beslenme ve yaşam stili:
Saçların güçsüz ve seyrek olmasındaki etkenlerden birisi de beslenme düzeniniz olabilir. Sebze ve protein ağırlıklı sağlıklı besinler tüketerek saçlarınızdaki değişimi fark edebilirsiniz. Ayrıca stresten dolayı da saçlarınız dökülme olarak vücudunuzda tepki verebilir. Bu yüzden stresi azaltın, sağlıklı beslenin, spor yapın ve bol su için!

Zeytin Yağı:
Her derde deva olan zeytinyağı sayesinde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Zeytinyağının içerisindeki mineraller ve vitaminler sayesinde saçlarınıza etkili bir şekilde besleyebilirsiniz. Dökülmeyi durduran zeytinyağının yeni saçlar çıkmasında da etkisi vardır. Haftada birkaç kez 2 yemek kaşığı zeytinyağını ısıtın ve içine bir tatlı kaşığı bal atarak iyice karıştırın. Saç diplerinize süreceğiniz bu karışımı yarım saat kadar bekletin ve ardından yıkayın.

Klinik tedavi: PRP
PRP, Kök hücre olarak bilinen tedavi sayesinde seyrek görünen saçlarınızı gürleştirebilirsiniz. Estetisyenler tarafından uygulanan bu yöntemle sizden alınan kan hücresini kafa derinize enjekte ederek yeni saçların çıkması sağlanıyor. Yarım saat kadar süren bu işlemden iyi sonuç alınabilmesi için en az 4-5 seans yaptırmanız gerekmektedir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.