Trend Gönderi

İlker Kaleli Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

38 views
01 Nisan 2019 - 18:55
İlker Kaleli, 14 Mayıs 1984 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi yarı Alman ve yarı Türk olan ünlü oyuncunun babası ise Van’lıdır.


13 yaşındayken anne ve babası ayrılmıştır. Çocukluk yılları zor geçen İlker Kaleli, 17 yaşında kendi başına yaşamaya başlamıştır.
Müzisyen olmayı çocukluğundan beri çok isteyen İlker Kaleli, İstanbul Kültür Üniversitesinin Sanat Yönetimi bölümünde eğitim almaya başlamıştır. Aynı zamanda Şahika Tekand’dan oyunculuk dersleri almaya başlamıştır.
Mezun olduktan sonra London Academy of Music’te 3 yıl boyunca oyunculuk eğitimi almıştır. İlker Kaleli, Londra’da olduğu zamanlarda DJ’likle uğraşmıştır. 2012 yılında Türkiye’ye döndü ve Kayıp Şehir isimli dizide başrolü oynadı.
Ardından Son ve Kayıp dizilerinde rol almıştır. Ancak İlker Kaleli asıl çıkışını 2014 yılında Kanal D de yayınlanan başrolünü Burçin Terzioğlu ile paylaştığı Poyraz Karayel dizisinde rol almıştır.
2014 yılında Silsile filminde rol alan İlker Kaleli, 2018 yılında ise Neslihan Atagül ve Berrak Tüzünataç ile birlikte Dip isimli internet dizisinde başrolü paylaşmıştır.
Ekranların tanınan yüzlerinden birisi olmayı başaran İlker Kaleli’nin burcu Boğa, boyu ise 1.77 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.