Trend Gönderi

İbrahim Büyükak Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

45 views
17 Mart 2019 - 12:20
İbrahim Büyükak, 20 Ağustos 1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Bursa şehrinde bulunan Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü bitirmiştir.


Daha sonra Bursa’daki Olay gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır. İbrahim Büyükak daha sonra Gırgır, Leman ve Lemanyak gibi birçok dergide yazılar yazmıştır.
Daha sonra Yılmaz Erdoğan tarafından kurulan BKM Mutfak ekibine katılmıştır. Ekibe en son katılan kişi İbrahim Büyükak olmuştur. Kanal D de yayınlanan Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli televizyon programında hem skeçlerini yazmış hem de rol almıştır.
Çok kısa bir süre içerisinde ekranların en popüler isimlerinden birisi olmayı başarmıştır. 2009 yılında ise Yılmaz Erdoğan’ın Neşeli Hayat isimli sinema filminde rol almıştır. 2011 yılında Çok Film Hareketler Bunlar isimli yine skeçlerden oluşan bir filmde hem skeç yazmış hem de rol almıştır.
İbrahim Büyükak, 2013 yılında ise BKM Mutfak ekibindeki arkadaşları Eser Yenenler ve Oğuzhan Koç ile birlikte 3 Adam isimli televizyon programını sunmuştur.
2015 yılında yine aynı ekip arkadaşları ile birlikte TV8 de yayınlanan Bana Baba Dedi dizisinde yer almıştır. 2016 yılında kendi yazdığı Küçük Esnaf isimli sinema filminde aynı zamanda başrolü oynayarak iyi bir gişe rakamı elde etmiştir.
2017 yılında ise arkadaşı Oğuzhan Koç ile birlikte kendi yazdığı Yol Arkadaşım isimli sinema filminde başrolü oynadı. Gişe rekorları kıran filmin ikincisi ise 2018 yılında vizyona girmiş ve yine milyonlarca kişi tarafından izlenmiştir.
İbrahim Büyükak, 2018 yılında Nurdan Beşen ile dünya evine girmiştir. Aslan burcu olan ünlü oyuncu/senaristin boyu ise 1.84 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.